Son zaman haberleri… Bellek ölümü gerçekleşen diş hekiminin organları 4 kişiye imge oldu

Akıl ölümü gerçekleşen diş hekiminin organları 4 kişiye umut oldu

BALIKESİR – Balıkesir’in Bandırma ilçesinde hisse senedi yeri uğrunda 3 Ilk Teşrin tarihinde geçirdiği gidiş geliş kazası sonrası aheste yaralanan Diş Hekimi Kemal Terzioğlu(66), Bandırma Terbiye ve Araştırma Hastanesi ağır sıklet bakıma makbuz. Eksiksizlik Terzioğlu, tam müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kemal Terzoğlu’nun ailesinden alınan emir sonrası organlarını affetme kararı makbuz. 4 organı ayrıksı insanlara sahn buldu.

Bandırma İnönü Caddesi üstünde kâin sondaj hanesine gitmek amacıyla iken yoldan karşıdan karşıya geçerken kamyonetin çarpması sonucu alçak yaralandı ve düşünce kanaması geçirdiği öğrenilen Diş Hekimi Kemal Terzioğlu Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesinde korkulu bakımda ünitesinde yapılan kamu müdahalelere karşın güç tutunamadı ve hayatını kaybetti. Terzioğlu’nun organları başka hayatlara umut oldu. Korneası Balıkesir Atatürk Oran Hastanesi, Karaciğeri, Uludağ Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi ve böbrekleri ise Acıbadem Bursa Hastanesi’nde bire bir başka hastalara rüya oldu.

Bandırma Yetişek ve Araştırı Hastanesi Duyum Yitimi ve reanimasyon uzmanı Ehlihibre Dr. Yaşamış Hayri Bektaş “Sağlık camiamızda ayrıntılı yıllardır etkin, senelerce bakım veren benzeri zamanda afiyet çalışanı ve doktor babası olan Kemal Terzioğlu 66 yaşında 3 Ekim tarihinde anahtar dışı gidiş geliş travması ve onun akabinde kendisini alçak bakıma aldık. Solunum cihazına bağladık ve tedaviye aldık. Görüntüleme yöntemiyle ortada kanaması mevcuttu. Ameliyata makbuz ve cerrahi müdahale sonra yeniden ciddi bakıma alındı. İlerleyen günlerde nörolojik tabela güzelce geriledi. Sonrası doğacak tetkikler yaptık 5 Ekim saat 14: 02’birlikte klinik bellek ölümü tanısı konuldu. Durumu ailesine bildirdik, karı aza bağışı knusunda kabul etti. Kesim Bursa Organ Merkezi ile irtibata geçildi. Karaciğeri Uludağ Üniversitesi, böbrekleri ni Bursa Acıbadem Hastanesi, kornealarını Balıkesir Atatürk Heybet Hastanesi temenni etti. Yıllarca insanlara onma dağıtan Kemal Terzioğlu, serencam nefesinde de esasen insanlara can buldu. Namına Allahtan yağmur diliyorum. Keşke herkes bu büyüklüğünde bilinçli olsa. Tıpkı çok insanımız aza ihtiyacı var. Bizlerde bunun amacıyla buradayız” dedi.

Mardin’da özel benzeri hastanede avrat veladet ve hastalıkları dalında doktor olan kızı Sanem Mungan, ise babasının yanına gelerek, örgen bağışının başka vatandaşlara düş olduğunu vurgulayarak, “Babam yaşamayı haddinden fazla severdi. İnşallah organları eksantrik vücutta ayrıksı hayatları yaşatacak. Umarım uzuv bağışı fora etmek isteyen vatandaşlara birlikte imge evet diyerek düşüyorum” ifadesinde bulundu.

Share: