Sokakta sâdır çatışmada yoldan güzeşte zihayat öldü, firari meşkûk tutuklandı

Adana’da iki kadro beyninde sokakta sâdır silahlı kavgada yoldan geçe yaralanan iki şahıstan biri hayatını kaybetti. Yakalanan firari kuşkulu tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre görüngü, 29 Mart 2019’da saat 23.30 sıralarında Seyhan ilçesi Kuruköprü Mahallesi’ndeki ayrımsız barın önünde meydana geldi. Kentte kumar oynatma ve pislik vasıtasıyla borçlandırarak nahak kazanç elde etme suçlarını işlediği belirlenen organize suç örgütü üyesi Mustafa Karademir (31) ile Ali İbrahim Demirkol (31), İnönü Caddesi’ndeki bara baskına gitti. Sâdır silahlı kavgada Karademir ve Demirkol’un silahından sâdır kurşunlar, olayla ilgisi sıfır Ömer İmre (36) ve Tuncay Bozdoğan’a huruç etti. İmre ve Bozdoğan kanlar ortamında yere yığılırken, saldırganlar ise otomobile binip, kaçtı.

Yaralanan İmre ve Bozdoğan, çevredekiler aracılığıyla yakındaki özel tıpkı hastaneye kaldırıldı. Durumu yoğun olan İmre, doktorların müdahalesine karşın kurtarılamazken, Bozdoğan ise tedavisinin ardından taburcu edildi. Görüngü durumunda inceleme eden polis, haddinden fazla sayıda gereksiz kovana rastladı. Olayla ait soruşturmayı sürdüren Kıya Bölüm Amirliği ekipleri, Karademir’i gözaltına alırken, Demirkol’un ise izine rastlayamadı. Karademir, atıf edildiği adliyede tutuklandı.

Cinayet polisi, silahlı saldırının işlendiği günden bu yana firari olan Demirkol’un, ayrımsız arkadaşının Yüreğir ilçesi Karacaoğlan Mahallesi’ndeki evinde saklandığını belirledi. Yapılan çalışmada Demirkol’un yakalanmamak amacıyla sık sık adres değiştirdiği, hiçbir kamu kurumuna başvurmadığı tespit edildi. Işler amacıyla harekete güzeşte ekipler, söz konusu adrese başat düzenledi. Gözaltına alınan Demirkol’un, ‘hırsızlık’, ‘yağma’ ve ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ suçlarından 11 yıl 7 ay mapus ile 9 bin lira mal cezasıyla arandığı öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilen Yüksek İbrahim Demirkol, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. – ADANAShare: