Sivas’ta yayaların güvenliği eş trafik polislerine emanet

Sivas’ta çevirgeç ve yaya yoğunluğunun yaşandığı esas arterlerde gidiş geliş güvenliğini sağlayıcı eş trafik polisleri yayalara birlikte koruyucu oluyor.

İl Itimat Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi, sâri öncelikli nöbet kullanımına dikkati bağışlamak amacıyla İnönü Bulvarı özellikle görünmek üzere kentin canlı caddelerindeki geçici geçitlerinde avrat gidiş geliş polislerini görevlendirdi.

Yaya geçitlerinde fariza fail ve trafiği düzenleyen karı gidiş geliş polisleri, yolun karşısına geçmeye müteharrik yayalara birlikte arkalama ediyor.

Polis memuru Alem Sarıkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, gidiş geliş ışığı namevcut eğreti geçitlerinde engelli ve yaşlılar ilkin tevessül etmek üzere yayaların uzaktan geçmelerine havari olduklarını söyledi.

Sürücülerin birlikte bu konuda kendilerine yardımcı olduğunu belirten Sarıkaya, “Kadın personel olmamız çokça ferah karşılanıyor. Karı memurin olarak çıktı tığ birlikte sokaklarda ve trafikteyiz.” dedi.

Polis memuru Ayşe Aldemir ise bulaşan geçitlerini kullanan vatandaşlara yardımcı olduklarını tabir etti.

Sivas’ta sâri geçidi kullanımının oylumlu olduğunu dile getiren Aldemir, “Sürücülerimiz bile bu konuda gayet duygulu ve bulaşan geçitlerinde yayalara öğün veriyor. Bunları koparmak çokça güzel.” diyerek konuştu.

Share: