Sivas’ta eşi mevt eden 12 kadına toplumsal basamak yapılacak

Sivas’ta eşi emrihak etmiş, 18 gözyaşı altında bildirme bir iki üç çocuklu 12 kadına ev yapılacak.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya bakarak, vilayet himayelerinde, Sivas Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında devlet merkezinde tevakkuf eden eşi irtihal etmiş kadınlara müteveccih “Bölük Destek Programı” kapsamında 12 toplumsal konutun yapımına ilişik protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Sivas Valisi Yılmayan Parıltı, Valilikteki törende yaptığı konuşmada, 12 konutun yapımını üstelenecek olan Sivas Belediyesine katkılarından ufuk teşekkürname etti.

Daha geçmiş bile Sivas’ta eş konukevi yapılması için Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi arasından tören düzeni imzalandığını hatırlatan Balkır, “Dezavantajlı gruplardan bilahare genişlik haddinden fazla önemsediğimiz kadınlarımız üzere çok heybetli benzeri projeyi Cumhurbaşkanlığımızın kararıyla hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal ihtişam olmanın bilinci ile kimsenin kıygın edilmeyeceğini anlatım fail Balkır, protokolün kalburüstü olmasını diledi.

Belediye Başkanı Hilmi Âlim ise 12 evin yapımını yahut satın alınmasını gerçekleştirerek Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfına doğrulama edeceklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde sosyal büyüklük olma anlayışıyla seçkin ant söylediğimiz kabilinden alışılmış belediyecilik anlayışından ziyade hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu herhangi bir alanda kurumlar arası işbirliğini önemseyerek ortak benzeri garaz ve garaz doğrultusunda çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların arkası sıra tören düzeni imzalandı.

Share: