Sivas’ın ilçelerinde Öğretmenler Günü kutlandı

Sivas’ın Hafik, Ulaş ve Şarkışla ilçelerinde 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset nedeniyle tebrik kartı programları yapıldı.

Hafik Martir Yokluk Polat Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda, Atatürk Ortaokulu eliyle hazırlan programda günün meal ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Öğrenciler marifetiyle şiirler okundu, oratoryo ve seyir gösterileri sahnelendi.

Müzik öğretmeni Mehmet Akif Koca eşliğinde öğrenciler yoluyla çalgı aleti dinletisi sunuldu.

Programa, Hafik Kaymakamı Porte Zayıf, Belediye Reisi Harun İsa Gültay, ekol idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ulaş

Ulaş ilçesinde düzenlenen programda ise İlçe Milli Yetişek Müdürü Derviş Gül, Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Gül, elan bilahare okulları gezerek öğretmenlere çiçek sunma etti.

Geleceği nesir ika amacında emeğini esirgemeden, var kuvvetiyle çalışan eğitim bilimi ordusunun beherglas neferinin gününü kutladığını söyleyen Gül, “Geleceğimiz sizler sayesinde şekillenecek, ülkemiz yetiştirdiğiniz öğrencilerimizle herhangi bir ant geleceğe umutla bakacaktır.” dedi.

Çok Programlı Rum Lisesi’nde, Ulaş Ilbay Lütfi Tuncel Ortaokulu öğrencileri marifetiyle hazırlanan programda ise öğrenciler değişik gösteriler sundu.

Programa İlçe Milli Yetişek Müdürü Alperen Gül, şube müdürleri Serhat Duman, Mehmet Mehabetli Tevazulu, meslek müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şarkışla

Şarkışla’daki etkinlikte, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ekrem Daraç 15 Temmuz Şüheda Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Muhsin Yazıcıoğlu Cami ve Külliyesi’nde ise hayatını kaybeden öğretmenler için veladet okutuldu, yakarış edildi.

Programa ekol müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share: