Sivas İl Hususi İdaresi 2023 yılı bütçesi 500 milyon TL namına belirlendi

Sivas İl Özel İdaresi 2023 yılı bütçesi 500 milyon TL kendisine belirlendi

SİVAS – Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas İl Umumi Meclisi’nin Teşrinisani ayı toplantılarının serencam birleşimine katıldı. 20 periyot boyunca birçok gündem maddesinin görüşüldüğü İl Umumi Meclisi toplantılarında, İl Hususi İdaresi’nin 2023 yılı yatırım bütçesi 500 Milyon TL adına belirlendi.

“İl Hususi İdaresi ile İl Genel Meclisi arasında eğlenceli bir say örneği sergileniyor”

İl Hususi İdaresi ile İl Umumi Meclisi ortada uyumlu ayrımsız çalışma örneği sergilendiğini ifade eden Vali Şimşek, “İl Hususi İdaremiz yaptığı çalışmalarla herhangi bir devir mevki genelinde yöre sıralarda düz almıştır. Geçen yıl olduğu kabilinden bu yıl dahi melfuf bütçe ile bu rakamı elan dip noktalara taşıyacağız. On Paralık elbet Cumhuriyetimizin 100. yılında bile kırsalımız başta kalkışmak amacıyla değişik bilcümle sektörlerde kalifiye ve kocaman projelerle bereketli ayrımsız yıl geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.

“İl Genel Meclisimiz bugüne büyüklüğünde iyicene çalışmalara imza atmıştır”

Bütçenin planlama, öngörebilme ve hesap verebilmenin bildirme önemli aşamalarından biri olduğuna dikkat çekici Vali Parıltı, “Ülkemizin cemaat olduğu bütün kaynakları eş ayrımsız zihniyet çerçevesinde lokalize hedeflere yöneltebilmek ancak iyi benzeri bütçe planlaması ile mümkündür. Ancak bu surette fırsatları milletimizin kazancına muhavvil, refahı ve adil bölüşümü her şeyin üzerinde tutan bire bir dalavere anlayışını hakim kılabiliriz. Tabiatıyla ki İl Umumi Meclisimiz üstelik bu doğrultuda bugüne büyüklüğünde domuzuna çalışmalara imza atmıştır” şeklinde konuştu.

“İl Hususi İdaremiz hemen kere, kanalizasyon yahut güreşçi köprüsü fail bir gelgel değil “

“Sivas İl Hususi İdaresi’nin, yer büyük hedefi önceliğe ve ihtiyaca bakarak kırsala hizmet götürmektir” İfadelerini kullanan Ilbay Yılmayan Şimşek, “Hiç kuşku yok kim İl Özel İdaremiz yemeden içmeden yol, lağım döşemi yahut güreşçi köprüsü fail tıpkı kurum değil Sivas’ın seçme sektörde lokomotif gücü ve kavrayış belirleyen kurumudur. Gerek geçmişte gerekse zaman İl Özel İdaremizin Sivas’a kazandırdığı yatırımlara baktığımızda, eğitimden turizme, tarımdan sanayiye müstacelen herhangi bir alanda var olduğunu kesin bir biçimde görebiliyoruz. Sizlerin birlikte bildiği amacıyla 2023 yılı için bütçemiz bir iki önce bile kararlaştırıldı, 500 milyon TL adına belirlenmiştir” diyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra Ilbay Şimşek, eski dönme İl Genel Meclisi Başkanlarına teşekkür belgesi vererek başarılar diledi. Teşrinisani ayı toplantıları yadigâr fotoğrafı çekiminin arkası sıra sona erdi.

Share: