Şırnak’ta Tenis Şarki ve Güneydoğu Anadolu Topluluk Şampiyonası sona erdi

Şırnak’ta 26 Ağustos’ta başlayan Alan Topu Şarki ve Güneydoğu Rum Mızıka Şampiyonası sona erdi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Alan Topu Federasyonunun bindi ve koordinasyonu, Valilik, şehremaneti ve Şırnak Üniversitesinin (ŞÜ) katkılarıyla darülfünun yerleşkesinde gerçekleştirilen şampiyonada, bitiş karşılaşmaları yapıldı.

20 ilden 100 topluluk ve 400 sporcunun katıldığı organizasyonda kızlarda Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü, erkeklerde 76 Iğdır Belediye Spor Kulübü şampiyon oldu.

Kapanış töreninde konuşan Şırnak Toyluk ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, 26 Ağustos’ta başlayan şampiyonanın bugün yapılan bitiş karşılaşmalarının peşi sıra sona erdiğini söyledi.

Ayar, “Erkeklerde Iğdır, kızlarda Erzurum şampiyon oldu. Sizleri tebrik kartı ediyorum. Dereceye giren, giremeyen herkesi kutluyorum. Amacımız burada spor tahsis etmek. daha çok dahi değişik kategorilerde yarışacaksınız, sizlere başarılar diliyorum. Yarışmaların centilmenlikle bitmeme etmesi ve tenisin imdi yaygınlaşmasını istiyoruz. Şırnak teniste öne sâdır şehirlerden birisi haline geldi.” diyerek konuştu.

Sporculardan Nihat Özsullar, turnuvaya Iğdır’dan katıldığını belirterek, burada şampiyonluğa ulaştıkları için çokça bahtiyar olduğunu kaydetti.

Özsullar, “Benim üzere haddinden fazla iyice bir kalp. Haddinden Fazla iyicene bir turnuva oldu. İlk kupamız. Hedefim çokça bol aynı sportmen koyulmak. Milli takıma yutmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Feyza Albayrak bile Erzurum’dan turnuvaya katıldığını dile getirerek, topluluk olarak şampiyonluğu elde ettikleri amacıyla bahtiyar olduklarını belirtti.

Albayrak, çokça stabil maçlara çıktıklarını aktararak, “Çokça heyecanlıydık amma pik yansıtmamaya çalıştık. Şampiyon olduk, haddinden fazla mutluyuz. Takım kendisine hedefimiz daha ferah yerlere süzülmek.” değerlendirmesinde bulundu.???????Share: