Şırnak Üniversitesini yeğleme eden öğrencilerin sayısı arttı

Şırnak’ta sağlanan varlık ortamı, kentte terbiye veren üniversiteyi yeğleme eden öğrencilerin sayısına yansıdı.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Güvenli Erkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, üniversitenin, bölgenin yükselen değeri olduğunu ve 2 yıl ilk Türkiye’nin yer güzelce kampüsü seçildiğini anımsattı.

Son dönemlerde açılan iyice sanatlar ve sağlık bölümleriyle rastgele bölgeden mektepli aldıklarını belirten Erkan, şunları kaydetti:

“Üniversitemiz, 2018’den bu yana yüzdelik 100’e andıran öğrenci artışının olduğu biricik darülfünun. Kampüsü ve öğrenci profiliyle giderek değişiyor. 2018 yılında 1100 öğrencimiz vardı ekleme vasıta ve yüksek lisanslarla bu arada 6 bin 650 öğrenciyi bulduk. Terbiye bilimleri ve pedagojik formasyon efdal lisans başvurumuz var, akseptans edilirse öğrenci sayımız 7 bini bulacak”

Erkan, Şırnak Üniversitesini yabancı tabiiyetli öğrencilerin bile yeğleme ettiğini dile getirerek, “Şu dakika 116 ecnebi tabiiyetli öğrencimiz var. Mektepli ve hocalarla tamlık bire bir kültür mozaiği oluştu.” diyerek konuştu.

Üniversitenin hemen yetişek alanında değil sosyo-konuşu kendisine birlikte kente hizmet ettiğini aktaran Erkan, kampüsün çeşitli millî ve arsıulusal faaliyetlere sülale sahipliği yaptığını üstelik sözlerine ekledi.Share: