Sinop ruzname haberleri | Sinop’ta yetiştirme yurdunda büyüyen koşa dünya evine girdi

Sinop’ta yetiştirme büyüyen Şehir Elmacı ve Mehmet Bodur çifti, törenle acun evine girdi.

Aile ve Içtimai Hizmetler Sinop İl Müdürlüğüne bağlı çıplak hayat merkezinde büyüyen ve elan sonradan Sinop İl Milli Yetişek Müdürlüğünde işyar namına müteharrik Site Elmacı ile Eskişehir Milli Terbiye Müdürlüğünde memur olan Mehmet Bacaksız, Sinop Polis Evi Düğün Salonu’nda düzenlenen törenle evlendi.

Çiftin nikah şahitliğini kız tarafı yerine Sinop Valisi Ömer Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu ile Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner’in eşi Istek Çetiner yaparken koca tarafının şahitliğini ise Cumhuriyet Başsavcısı Sevinçli Bektaş, Vahim Ukubet Reisi ve Doğruluk Komisyonu Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve Sinop İl Açıkgöz Komutanı Kurnaz Mümessil Albay Ferhat Kuran yaptı.

Evlenme cüzdanını gelin Şehri Elmacı’ya veren Vali Karaömeroğlu, çifte üzeri boyu mutluluklar dileyerek “Bu genç çiftimizin sunu mutlu gününü tesahup etmek ve nikahlarına tanıklık etmek amacıyla aynı araya toplandık. Cenabıhak şahitliğimizi kabul, kırnak ve hayır eylesin. Sizlere iki cihanda sağlık, mutluluk ve saadetler diliyorum. Yasaların bildirme yücesi esas, sözleşmelerin en yücesi dünyaevi sözleşmesidir. Bu kutsi evlilik sözleşmesini birlikte ailenin bireyi olan gelin kızımıza takdim ediyorum ve leziz hayır olsun.” diye konuştu.

Çifti, yakınları, kreş personeli ve arkadaşları bekâr bile bırakmadı.

Share: