“Simitçi Erkan”dan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına başmak yardımı

Kocaeli’dahi simit satarak geçimini sağlayan Erkan Ayhan, Diyarbakır ve Mardin’bile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına başmak yardımı yaptı.

Daha evvel birçok müzaheret kampanyası düzenleyen ve “Simitçi Erkan” olarak tanınan Ayhan, sattığı simitlerden elde ettiği kazancı ve hayırseverlerden topladığı bağışlarla Diyarbakır ve Mardin’deki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına 850 koşa başmak desteği sundu.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kırsal mahallelerde sunduğu destek ile çocukların yüzünü güldüren Ayhan, kısaca 1500 koşa ayakkabıyı daha ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Ayhan, gazetecilere, dağa kaçırılan çocukları üzere HDP mülk binası uğrunda yurt eylemi fail Diyarbakır annelerine gerçekleştirdiği ziyaretin arkası sıra bölgede arkalama çalışmalarına başladığını söyledi.

Hayırseverlerin birlikte destekleriyle yaptığı yardımlarla yüzlerce çocuğun yüzünü güldürdüğünü tamlayan Ayhan, “Kazandığım paranın iri bölümünü yetim, bikes ve ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşıyorum. Etraflı süredir Suriye’nin tahril köylerindeydim, yardım çalışması yapıyordum. 1,5 kamer önce Kocaeli’ye döndüm. Bu posta dahi sattığım simit paralarıyla Güneydoğu’da okula giden kollar için onlarca koşa ayakkabı aldım. Hayırseverlerden mevrut yardımlarla yüzlerce ayakkabımız oldu. Bu sayede yüzlerin gülmesine çevirgeç olduk. Yardım sunanlardan Tanrı razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: