Şimendifer kazasında ayağını kaybeden topçu Aziz, Ampute Zihayat Milli Takımı’na seçildi

Amasya’dahi lokomotifin çarpması sonucu salim ayağı kesilen, henüz sonradan takma fut takılan 15 yaşındaki topçu Eren Bulut, Ampute Canlı Milli Takımı’na seçildi.

Kurşunlu Mahallesi’nde 14 Ocak’ta rayların bulunduğu alandan karşıya geçmeye çalışırken lokomotifin çarpması sonucu yaralanan ve ameliyatla sağ ayağı diz altından kesilen Amasya İl Özel İdare Spor Kulübü oyuncusu Eren Keder, Ankara’de hususi bir ortopedi merkezinde takılan protez bacakla bakir ayrımsız hayata girişim attı.

Protez bacağıyla idman yapmaya başlayan ve Ampute Milli Takımı’na katılma hayali kuran Muazzez’in isteği köken oldu.

Ankara’daki bazen ampute takımların tekliflerini da değerlendiren Aziz Endişe, antrenmanlarına vuzuh vermeden devam ediyor. Günde 2 saat düzentileme işleyen Bulut, koşu, parkur ve bukanak tenisi ile antrenmanını tamamlıyor.

Ermiş Endişe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 ay geçmiş şimendifer kazası geçirdiğini, öncesinde futbol oynarken hedefleri bulunduğunu söyledi.

Protez basamak takıldıktan bilahare Ampute futbolla tanıştığını anlatan Ermiş, “Ampute futbolda artma kaydettim. Bu ayın 27’sinde Genç Milli Topluluk kampı var, oraya nida edildim. Gürcistan’bile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun yaptığı aynı etkinliğe katıldım. Orada etkinlikler sonucunda Genç Milli Takımına çağrıldım. Çokça mutluyum. Sıradaki hedefim Ampute A Milli Takımı.” ifadelerini kullandı.

“Kulüplerden mevrut teklifleri değerlendiriyor”

Antrenörü Rasim Tufanoğlu ise kaymakamlık sürecinde Muazzez’e destek olan herkese teşekkürname ederek, “Eren için Ampute Milli Mızıka hedefti. Ampute Milli Takıma gidebilmesi amacıyla dahi Ermiş’in iyileşmesi gerekiyordu.” dedi.

Muazzez Endişe’un iyileşmesinin peşi sıra gösterdiği başarıdan etraf Aksaray’de yapılacak milli bando kampına çağrıldığını tamlayan Tufanoğlu, şunları kaydetti:

“İnşallah orada bile güzelce bir serencam alır. bu arada kulüplerden dahi tekâlif var. Kulüplerden gelen teklifleri değerlendiriyor. Ankara’daki kulüpler bunlar. Okulu, kaydı oraya alınacak. Şu anda o aşamada. İnşallah Eren, Amasya’mızın yüzü olacak, Amasya’mızın ismini rastgele yerde tanıtacak. Sunturlu bire bir serencam elde edeceğiz.”

Share: