Sil Yeniden Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Sulh Başar’ın üstlendiği, başrollerini Matlup Eke ve Alper Saldıran’ın paylaştığı; Gök Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Yeter kabilinden müstehap oyuncuların yer aldığı ‘Sil Baştan Kaynanam’ ekibi dörtköşe güzeşte bitiş sahnesi çekimlerinin arkası sıra matbuat mensuplarına güdük tıpkı mülakat verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden henüz bereketli hava şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın haddinden fazla hayırhah ve dostça tıpkısı halkı var. Hepsine haddinden fazla teşekkür ediyorum. O büyüklüğünde rahatız ki ‘Filmin devamını serian çekelim’ diye aramızda espri yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Üzücü ya de sevilmeyen filmlerde emniyetli olun takım mutsuz çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN GELEN KÜL PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Deneyimli oyuncu Gök Dabak “Ego kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Mutat kız annesiyim, küçük siftinlik didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin çokça lezzetli tıpkısı örgüsü var, eminim tümce sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ceylan karakterindeki Takanak Heybetli ise “Kent dışında çokça fazla projede bulunmuş benzeri oyuncu adına, bildirme abat ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan mevrut mecmu proje tekliflerine açığım çıktı. Bayağı tarihi yerlerde çekicilik yaptık.

Çok iyice resimler ortaya çıktı. 36 yaşındayım ve orak ayı ayında tek tün mont giydiğim olmadı. Burada giydim ve haddinden fazla mutluyum. Zira sıcağı tek sevmiyorum” diye niteleyerek herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Hücumcu de cet tarafından Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Amiyane haddinden fazla iyi karşılandık. İnsanlar haddinden fazla hamam davranıyor. en son Sivas’a 32 yıl önce gelmiştim, ata yoluyla birlikte Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar eliyle çokça sahiplenilmiş hissediyorum. Bu çokça ilginç ve daha önceki yaşamadığım ayrımsız his. Terlemeden gitmek dahi tahammülfersa” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senarist Barış Başar birlikte heyecanını “3 senedir Urla’üstelik yaşıyorum, pandemiden âlem oraya göçtüm. İzmir’den buraya pus arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya himmet ediyoruz.

Romantik komediler genelde site ve ana şehir hikayesidir. Bizim ilk filmimiz Boyabat’taydı, deminden de Sivas. Sunu şişman derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu de başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Kâfi “Sivas çok adamakıllı resimler veren bir kent antrparantez Türkiye’nin hiçbir yerinde görmediğim bire bir öz katılmak istiyorum. Sivas’ta arızi namına yola girişim attığınız zaman açkı trafiği duruyor. İstanbul’bile bu olacak özdek değil. Sivas adeta aynı Londra, adeta tıpkısı Paris.

Tıpkısı dahi herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini tavsiye ediyorum. Aynı ülkenin kaderinin ne büyüklüğünde yoz aynı mekanda, ne kadar birkaç eş aracılığıyla değiştirildiğini hatırlamak dayanılmaz benzeri ruh” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim için birlikte çokça farklıydı, elektrik aralarında biz birlikte kendimiz için görüntüler çekiyoruz. Ayrımsız familya komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye bile bedii” temennisiyle noktaladı.

Share: