Siirt’te yegâne eş futbol başkanı destek bekliyor

– Siirt’te biricik avrat futbol başkanı bindi bekliyor

SİİRT – Siirt Toy Lig’bile savaşım eden ve geçen yıl ligi 2. sırada tüketici Eruh Esenlik Spor Kulübü kendilerine uzanacak arkalama elini bekliyor.

Haddinden Fazla tahakküm koşullar altında maçlara çıktıklarını belirten bölgenin tek karı Pakt Başkanı Aslı Atasoy, takımın bu yıl şampiyon olmasını istediklerini ve kendilerine maddesel anlamda ulama sağlayacak hayırseverlerden destek beklediğini söyledi.

Atasoy, “Burada 30’a mail futbolcumuz var. ve bize hiçbir şekilde bindi sağlanamıyor. Çok kıygın durumdayız. Ben bu gençlerin sesi almak için Eruh’un köy görünümünden kurtarabilmesi için ve daima burayı yıldırı ile andıkları üzere tığ buranın terörle değil birlikte bundan sonra spor ile anılmasını istiyoruz. Bizim işimiz bu gençlerin spordaki başarıyla anılması amacıyla çaba gider ediyoruz. Eruh tek aktivitesi olmayan tıpkısı bölgedir. Buranın coğrafyası çok kaba ve sıradan dinsiz coğrafya ve ego bire bir kadın namına bu güçlükler ile savaş etmeye çalışıyorum. Amma destek olmadığı üzere tek başıma çokça başarısız kalıyorum. Lütfen rica ediyorum benim sesimi bizim çağrımıza çare olun ve gürültülü verin Allah rızası üzere da olsa bu gençlere başarıları ile civar plana çıkmalarını rica ediyorum. Etrafımızdaki gençlerin spor aktivitelerine katılmasını istiyoruz. ve Eruh kabil tıpkısı yerde tıpkı spor tesisini toplumsal tıpkısı aktivitenin kurulmasını murat ediyoruz” dedi.

12 yıldır külliyen oynadığını anlatım fail Recep Sebep, 2 yıldır Eruh Sağlık Spora para aktarımı olduğunu, ve yumruk koşullar altında başarılar elde ettiklerini dile getirdi. Saika, “Güzeşte sene pres şartlara karşın ligi 2.likle ile bitirdik. Bire Bir karşılaşma kaybettik diye nokta kaybettik. Yoksa durumumuz çokça iyiydi. Tek bindi yok. Amma ona karşın hep arkadaşlar fahri burada. Tek devir mal konuşulmadı. Ama aynı müddet sonradan bayağı servet işin içine bağışlamak zorunda. Maddi destekler çok zorluyor. Kulüp başkanımız bölgede aynı ilke imza attı. Eş tıpkı pakt başkanı bu bölgede çok pres. Namına teşekkürname ederim. Zaten çoğu ahit yanımızda oluyor. Burada çok iyi topçular var. Çok iyi öğrenciler var amma değişik dallarda bize sükse getirecek mektepli var. Ama üretim olmadığı üzere bu çok ağırlık oluyor” diye niteleyerek konuştu.

Dilara Alış ünlü üniversite öğrencisi ise, ” Van’dan geldim. Burada Eruh Meslek Yüksek Okulunda öğrenciyim. Gördüğünüz ihvan çabalıyor ayrımsız şeyleri. Burada Eruh spor futbol Başkanımız Aslı abla elinden geldiğince apotr olmaya çalışıyor. Amma bire bir eş, aynı bayan adına elinden elan fazlası gelmiyor. Bizimde spor tesisine ihtiyacımız var. Aktivitelere ihtiyacımız var. Sizden ricam bize spor tesisleri kurmanız Aslı Atasoy’a havari olmanız Cumhurbaşkanımıza, Emine Erdoğan’a, lazım yerlere bizlere güzel şeyler sunmanızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Share: