Siirt’te TMO kurum primi tutma müracaatları uzatıldı

Siirt Ekincilik ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan, Arazi Mahsulleri Ofisinin (TMO) sağladığı çekicilik primi desteğinden faydalanma müracaatlarının 16 Ara’a büyüklüğünde uzatıldığını belirtti.

Demirhan, 2022 sene rençper kayıt sistemine kayıtlı adına rüşvet ve buğday üretimi yapan, ürettikleri ürünleri TMO’ya satan ve iz satışlarını kurum, satım belgesi ile belgelendirenlere terviç ödemesi yapıldığını belirtti.

Çiftçilere buğday üzere kilogram başına 1 liralık, arpa üzere 50 kuruş tutma ödemesi yapıldığını dile getiren Demirhan, şunları aktardı:

“TMO dışındaki ayrıksı kaynak, tüzel kişilere yapılan satışlara ilgilendiren düzenlenen alım satım belgeleri akseptans edilmeyecektir. TMO kurum primi desteğinden müstefit olmak isteyip, halen müracaat yapmayan çiftçilerin 16 Ara Cuma Namazı günü mesai bitimine büyüklüğünde maraba taşıt sistemine kayıtlı oldukları toprak ve kaza müdürlüklerine alım satım belgeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.”

Share: