Sıcaktan bunalanlar Barış Gölü’ne atak etti

Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akış etti

ELAZIĞ Elazığ’da sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle hafta sonunu üstelik vesile alim vatandaşlar, Hazar Gölü’ndeki plajlara akış etti.

Elazığ ve bölgesinde çekicilik sıcaklıkları zaman normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve açılmak isteyen vatandaşlar ise hafta sonunu birlikte okazyon düşünülerek Hazar Gölü’nün kıyısında mevcut plajlara akış etti. Hele Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman ilkin tevessül etmek için belde illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları nedeniyle Barış Gölü’nü yeğleme ediyor. İki ada ve hafi kenti bulunan Barış Gölü çevresi, apart otel, kamp çadır alanları ile tatilcilerin gözde mekanı oldu. Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan Sulh Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu kadar imkanlar birlikte sağlanıyor.

Havanın ısıdam olduğunu belirten Emrullah Yaşayan, ” Diyarbakır’dan buraya açılmak için geliyoruz. Sivrice domuzuna bire bir kayran. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar amacıyla uymazlık oluyor. Çetin havalarda buranın havası bize haddinden fazla bol geliyor” dedi.

Tuğba Cerbezeli, “Elazığ’dan geldim. Albeni ve Sivrice çok evire çevire. Bu sene yunak gidiyor. Gölde serinliyor ve evire çevire kânunuevvel geçiriyoruz. Kavim Antalya’ya İzmir veya Muğla’ya gitmek yerine burayı tercih edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini nâkil Bulunmaz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili vesile bile bile buraya geldik. Albeni hamam. Kesim anlımda de Elazığ hamam benzeri şehrimiz. Bizde serinlemek anlamında kaçamak adına buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: