Şevket-hayırsever işbirliğiyle 52. meslek inşa edilecek

Kalaba’de, son iki yılda heybet-hayırhah işbirliğiyle yapılacak 52’nci okulun protokolü imzalandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İnsani Yardımeli Dayanışma Derneği vasıtasıyla Fatsa ilçesinde inşa edilecek 28 derslikli ilkokula ilişkin tören düzeni imza töreni düzenlendi.

Valilik makamında gerçekleştirilen törene, Vali Tuncay Sonel’in birlikte DÜRÜST Fırka Kalaba Mebus Ergün Taşcı, İl Milli Terbiye Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Saygın Atinkaya ve derneğin umumi heyet üyeleri katıldı.

Ilbay Sonel, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde seçme alanda olduğu üzere, terbiye alanında birlikte evire çevire işlemler yapıldığını belirtti.

Cıvıl Cıvıl’da iki sene önce 66 okulun yer sarsıntısı riski olduğunu ve bunların yıkımının sağlandığını vurgulayan Sonel, şu değerlendirmede bulundu:

“Yıkılan okullarımızın hesabına devletimizin ve iyilikçi vatandaşlarımızın katkılarıyla bugüne kadar 718 derslikten oluşan 51 okula ulaşıldı. Sayın milletvekilimizin, kıymetli topluluk başbuğ ve üyelerimizin destekleriyle 24 derslikten oluşan 52’nci okulumuz, Fatsa ilçemizin Ayın On Dördü Mahallesi’ne yapılacak. Bu okulla alay malay toplamda 742 dersliğe ulaşacağız.”

Sonel, okulun genişlik domuzuna taraflarından birinin dahi Cıvıl Cıvıl’nun plak kodu olan 52 sayısına balya gelmesi olduğuna dikkati çekerek, okulun yapımını üstlenen derneğin parçalanmamış yöneticilerine teşekkürname etti.

DÜRÜST Parti Kalabalık Milletvekili Ergün Taşçı ise çocuklar için yapılacak iyicene bir yatırım için “Bismillah” dediklerini belirterek, katkı verenlere teşekkür etti.

Dernek Başkanı Ekrem Uyanık bile kadro olarak kendilerini cıvıl cıvıl hissettikleri anda bu yola çıkmaya değişmeyen verdiklerini anlatarak, “Sayın Valimizin, sayın milletvekilimizin sebebiyle bu olumlu gelişmeyi bugün imza altına kabul etmek bizim amacıyla gelgel verici bir şey.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra, ilçeye bağlı Dolunay Mahallesi’nde düz yazı edilecek 24 derslikli ilkokulun protokolü taraflarca imzalandı.Share: