Serencam zaman olgun: Aktütün’de martir sakıt eşinin acısını unutamıyor

Aktütün’de martir düşen eşinin acısını unutamıyor

Şehit eşi Gök İlbaş:

“Eşim Kürt, ama devleti için kendini feda etti; çekicilik duyuyorum eşimle”

“HDP, Kürtleri mandepsi etmiyor”

-“Bizim kabil vatan sever Kürtler olduğu sürece onlar hiçbir ahit heybet kuramayacaklar”

SİİRT – Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün Tahril Karakolu’na yıldırı örgütünce, 4 Teşrinievvel 2008’de düzenlenen saldırıda martir olan Siirtli Piyon Onbaşı Davut İlbaş, şehadetinin 14. yılında mezarı başında anıldı.

Hakkari Şemdinli Aktütün baskınında şehit sakıt Davut İlbaş, şahadetinin 14. yılında mezarı başında eşi ve çocuğunun dualarıyla anıldı. Eşinin acısını önce bölüm kim kadar yüreğinde taşıdığını dile getiren Gök İlbaş, bu acının telafisinin olmadığını söyleyerek, tamam martir ailelerine sabırlar diledi.

İlbaş, “Zaman 3 Ekim, eşimin ahiret yolculuğu yıldönümü, aradan 14 yıl geçti. Eşimi mülakat ettim, aradan 14 sene geçti acısı halen önce dolaşma kim gibi yüreğimizde, hiç unutulmaz. İnsanın annesi, babası, akrabaları ölüyor tek kırıcı insan acısı gibi değil. Yıllar geçti ama acısı halen yüreğimizde. O acıyı ateş parçası biliyor. Hep şehitlerimizin ruhu keyifli olsun. Bilcümle şehit ailelerine sabırlar diliyorum. Bu yıldırı belasından kurtulmamız lazım, inanıyorum bire bir bölüm bu terör belası kalmayacak. Yıllardır eşimin acısıyla yaşıyorum. Çocuklarıma bakarak eşimi görüyorum. Çok pres Cenabıhak kimseye yaşatmasın. Ben buradan yıldırı örgütünü lanetliyorum” dedi.

“HDP, Kürtleri piyes etmiyor”

HDP’nin tek devir Kürtleri katakulli etmedi” diyen şehit eşi İlbaş, “Bende tıpkısı Kürt kızı kendisine, aynı Kürt gelini kendisine; eşimde aynı Kürt şehidi kendisine eşimde tıpkısı Kürt şehidi olarak eşim Kürt, ama devleti için kendini feda etti. Hava duyuyorum eşimle. Bizi hile etmiyorlar bunu bile bilsinler. Onlar hiçbir ahit amaçlarına ulaşamayacaklar. Bizim gibi yurt sever Kürtler olduğu sürece onlar tek devir oran kuramayacaklar. Eşimi aldılar, 3 evladım var. Onlar, babalarının yerine uğraş edecekler” diye niteleyerek konuştu.

Share: