Serencam an haberleri! Eskişehir merkezli fuhuş operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerden 9’u tutuklandı

Eskişehir merkezli İstanbul ve Adana’da düzenlenen fuhuş operasyonunda yakalanan 13 şüpheliden 9’u tutuklandı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında eski dolaşma İl Inanma Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince, “fuhşa teşvik, tavassut ve yaptırmama” suçunu işledikleri iddiasıyla İstanbul ve Adana’da planlı senkronik operasyonda yakalanan

13 suratsız Yunus Emre Ihtişam Hastanesinde keyif kontrolünden geçirildikten bilahare adliyeye atıf edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin arkası sıra gümrük kolcusu hakimliğe gönderme edilen şüphelilerden 9’u tutuklandı, 4 berbat adli kontrol şartıyla erkin bırakıldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan sormaca kapsamında İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince, “fuhşa motivasyon, vasıta ve zorlama” suçunu işledikleri kanıt edilen 9 kaknem İstanbul ve Adana’da planlı eş zamanlı operasyonda, 4 yabansı ise daha sonradan yakalanmıştı.

Zanlılara ilişkin suçtan elde edildiği tespit edilen 9 milyon 753 bin liraya halk konulması için işlem başlatıldı, anket sürecinde ölçülü operasyonlar kapsamında 50 mağdurun ifadesi alınırken, yabancı uyruklu 25 emanet sınır ötesi edildi. Fuhuş yaptığı tayin edilen şüphelilere toplanmış 61 bin 700 teklik yönetimsel ukubet verildi.

Share: