Serencam an haberleri! Bursa’da arkadaşını bıçakla öldüren maznun bilgili karşısında

Bursa’nın Gemlik ilçesinde tartıştığı arkadaşını bıçaklayarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla üzerine sav açılan sanığın yargılanmasına başlandı.

Bursa 4. Bunaltıcı Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, “bilerek cani” suçundan müebbet kodes istemiyle yargılanan mevkuf maznun Mustafa T. (43) ve taraf avukatları katıldı.

Savunmasını işleyen maznun, öldürülen Taner Durgut ile aynı kaç yıldır devam fail arkadaşlıkları olduğunu ve aralarında değme huzursuzluk olmadığını anlattı.

Durgut’un olaydan geçmiş iki gün boyunca gece saatlerinde evine geldiğini ve beraber etanol aldıklarını belirten Mustafa T, bu sırada 13 yaşındaki oğlunun dahi evde olduğunu ve hakkında dedikodu yapıldığını sav fail maktulün konuşmalarından dert duyup ağladığını dile getirdi.

Oğluna yönelik bile iddiada bulunan maktulün ona tokat attığını ati süren maznun, “Sabaha kadar beni üstelik yatırmayarak bu konuları esasen söyleyip kalay etmeye devam etti. en son, kadınlarla dedikodusunu yaptığım gerekçesiyle bıçağını çekti, oğlum arada kaldı. Oğlumu odadan çıkardım, maktul benimle boğuşmaya bitmeme etti. Koluma bıçak darbesi vurunca üzerimde taşıdığım çakıyı çıkarıp vurmaya başladım. Şuurumu kaybettiğim amacıyla kaç çarpış vurduğumu hatırlamıyorum.” diyerek konuştu.

Sonrasında maktulle konuştuklarını ve ambulansı aradıklarını nâkil Mustafa T, “Ambulans gelene büyüklüğünde maktul benim yanımda öldü. Ben bile polisi arayarak konfirmasyon oldum. Katil kastıyla akıntı etmedim. Pişmanım.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın fenomen haset evde mevcut oğlu S.C’nin tanık olarak dinlenmesine ve sanığın alıkonulma halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksiklerin tamamlanması üzere duruşmayı erteledi.

Gemlik ilçesinde eş ayında meydana gelen olayda, Osmaniye Mahallesi Sümer Sokak’ta aynı evde Mustafa T. ile arkadaşı Taner Durgut (45) beyninde ağız dalaşı çıkmış, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Durgut bıçakla yaralanmıştı. Mustafa T’nin durumu bildirmesi üstüne bölgeye polis ve keyif ekipleri atıf edilmiş ve Durgut’un öldüğü lokalize, gözaltına alınan Mustafa T. tutuklanmıştı.

Share: