SELIM Tümen Kocaeli tam kadro sahalarda

SELIM Parti Kocaeli tamlık takım sahalarda

Başkan Ellibeş: “Biz hep sahada olduk, olmaya dahi bitmeme ediyoruz ama içtenlikle söylüyorum hangi hikmetse muhalefetle tek karşılaşamıyoruz”

KOCAELİ – DÜRÜST Öğür Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, milletvekilleri, şehremaneti ve ilçe başkanlarından oluşan heyetin ilçeleri karış karış gezerek, vatandaşlarla bir araya geldiğini belirterek, “Biz hep sahada olduk, olmaya bile devam ediyoruz amma gönülden söylüyorum ne hikmetse muhalefetle tek karşılaşamıyoruz. Ayda yılda aynı defa sokağa çıkıyorlar, birkaç sunum ışık veriyorlar ‘İşte biz buradayız’ diyerek. Bizi de ‘Neredesiniz?’ diye niteleyerek sorgulamaya kalkıyorlar. Tek oylumlu değil, tığ akilane bildiğimiz yolda yürümeye bitmeme edeceğiz” dedi.

SELIM Tümen Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş; Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Yaşar Sezmek, Gölcük Şehremini Ulvi Yıldırım Sezer, DÜRÜST Öğür Gölcük İlçe Başkanı Yavaş Seymen ile AK Öğür Gölcük İlçe Başkanlığı’nda tıpkı araya geldi.

“21 yaşında tabiri caizse bıyığı eskimemiş terlemiş kıray konumundayız”

Vatandaşlarla iç içe ve gelişigüzel olduklarını söyleyen Mehmet Ellibeş, “Her Daim milletimizin izinde, onların ikbal ve beklentileri doğrusunda yayın ve hizmet siyasetini yapmayı sürdürdük, sürdürüyoruz. Bugün itibariyle 21. yaşımızı 14 Ağustos’ta tamamlamış bulunmaktayız. Yani 21 yaşında tabiri caizse bıyığı yıpranmamış terlemiş delikanlı konumundayız. Daha birçok 21 yıllar bizi hizmet noktasında bekliyor. YANLIŞSIZ Parti kurulduğu günden bugüne büyüklüğünde vermiş olduğu bilcümle sözleri hesabına getirdiyse, candan tıpkı mücahede içerisinde olduysa, im ve hizmetleriyle halkın gönlünde padişahlık kurduysa bu partinin benzeri ülkü hareketi olduğunun tescilidir. Bizlerde teşkilatlar kendisine daim dipdiri, capcanlı sloganımızda olduğu kadar ‘Reis dik dur eğilme, bu millet, bu teşkilat seninle’ demeye bitmeme ettik ve bugünde devam ediyoruz” dedi.

“Ayda yılda tıpkı kez sokağa çıkıyorlar birkaç çıngı fotoğraf veriyorlar”

Türkiye’nin doğruluk ve menfaatlerinin korunması noktasında makro adımlar attıklarını belirten Ellibeş, şu ifadeleri kullandı:

“Tehalüf, ülkede var olan maltalık pahalılığı ve pahalılık üzerinden politika üreterek koca Türk milletinin aklını çelmenin derdinde. Domates Dolması ve algıyla bunu başaracağını zannediyor. Kurulan 6’lı, 7’li masada bu noktada projeler üretmeye çalışıyor amma maalesef aynı projede üretemiyor. Bu süreçte bizler teşkilatlar namına bütün sahadayız. Mugayeret diyor ya ‘Nerede erk, milletvekilleri, şehremaneti başkanları, kaza teşkilatları memleket teşkilatları sokağa çıkamıyor. Elkızı çarşıyı pazarı dolaşın, esnafı dolaşın’ Biz dolaşıyoruz dahi onlara denk gelmiyoruz, işin garip tarafı bu. Tığ bütün sahadayız. Pazardayız, çarşıdayız, bakkal Mehmet amcanın dükkanında oluruz, kahvehanelerdeyiz, STK’lar ile buluşuyoruz on paralık arada vermedik. Tığ bütün sahada olduk, olmaya dahi devam ediyoruz ama ilgiyle söylüyorum hangi hikmetse muhalefetle on paralık karşılaşamıyoruz. Ayda yılda tıpkı defa sokağa çıkıyorlar birkaç modül fotoğraf veriyorlar, ‘İşte tığ buradayız’ diyerek. Bizi üstelik ‘Neredesiniz?’ diyerek sorgulamaya kalkıyorlar. Hiç önemli değil, biz doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz”

“Karış karış gezeceğiz”

Gelişigüzel ay uyumlu namına ilçeleri gezdiklerini kaydeden Ellibeş, “Seçkin hafta ayrımsız yahut iki ilçemizi parçalanmamış milletvekillerimize, büyükşehir uray başkanımızla, şehremaneti başkanlarımızla, deneyimsizlik ve eş kollarımızla bütün bu arada o ilçeye geliyoruz. Zaman aralık Gölcük’teydi. İstiare oturmuş üyelerimizin ıcığı cıcığı ve divan üyelerimiz, mahalle teşkilatlarımız burada. 8 kolalama ayrılacağız. Cuma namazına gideceğiz sonrasında herkesin fariza alanı muhtemelen. Zaman bilcümle Azmak’ü karış karış gezeceğiz. Tanrı böyle aynı teşkilatla bizleri buluşturduğu için hangi büyüklüğünde şükretsek az. Ürün ve hizmet noktasında liderimizin önderliğine inandığımız yolda yürümeye bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Motorin, gübre, yavru desteğiyle çiftçimizin yanı sıra oluyoruz”

Pahalı yaşam koşulları ve mütezayit enflasyona alın tedbirler aldıklarını vurgulayan Ellibeş, “Asgari ücret ve tekaüt aylıklarında düzenlemelerle vatandaşımıza, hibeli ve bağan faizli cesaret ve yardımlarla esnafımıza, süt, gübre, zürriyet desteğiyle çiftçimizin yanında oluyoruz. Fındık çekicilik fiyatının 25-30 liradan 54 liraya ve cılız üzüm gurur fiyatının 13 liradan 27 liraya yükseltilmesi alelhusus tarımda yapılan yardımların kararlılığını gösteriyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu savaş devam edecek” dedi.

“450 TL ile 600 TL arasında değişen tutarlarda bindi verilecek”

Hayata geçirdikleri yıpranmamış tıpkısı uygulamayı anlatan Ellibeş, “Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde, Türkiye genelinde 4 milyon haneye kadar toplam 15 bilyon TL bindi verilecek. Türkiye Ocak Destek Programı ile orak ayı 2022 – Orak Ayı 2023 döneminde 12 aylık süreyle hanelerin gelir tutarlarına bakarak 450 TL ile 600 TL arasında mütebeddil tutarlarda destek verilecek. Türkiye Ocak Bindi Programı özelinde belirlenen genel şartları taşımaları ve hanede dirilik başı düşen aylık gelirin net minimum ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; Türk vatandaşı olup, Türkiye’üstelik eğleşme edenler, 18 yaşından nazik olanlar, özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkar ve değişik bağımsız milletvekili çalışanlar, SSK emeklileri, BAĞKUR emeklileri, tekaüt sandığı emeklileri, SSK, BAĞKUR ve emekli sandığı emeklileri dul ve yetimleri başvurabilecek. Destek programına başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirileceği kadar ikametgah adresinin kapalı olduğu sosyal yardımlaşma ve el birliği vakıflarına gidilerek üstelik yapabilecekler” sözlerine ekledi.

Başbuğ Ellibeş ve berberindeki heyet, toplantının arkası sıra gruplara ayrılarak; Reisicumhur Erdoğan’ın mektubunu Gölcük’ün ciharıyek yanınada esnaf ve vatandaşlara ulaştırdı.Share: