SELIM Parti Kocaeli umum grup sahalarda

YANLIŞSIZ Fırka Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, milletvekilleri, belediye ve ilçe başkanlarından oluşan heyetin ilçeleri karış karış gezerek, vatandaşlarla bir araya geldiğini belirterek, “Tığ bilcümle sahada olduk, olmaya bile bitmeme ediyoruz ama istekle söylüyorum hangi hikmetse muhalefetle tek karşılaşamıyoruz. Ayda yılda tıpkı nöbet sokağa çıkıyorlar, bir iki pare ışık veriyorlar ‘İşte biz buradayız’ diyerek. Bizi bile ‘Neredesiniz?’ diye sorgulamaya kalkıyorlar. Hiç muhteşem değil, tığ makul bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

DOĞRU Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş; Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Şehremaneti Başkan Vekili Yaşar Hissetmek, Taşmak Belediye Reisi Mehabetli Saika Sezer, DÜRÜST Fırka Gölcük İlçe Başkanı Kısık Seymen ile DÜRÜST Parti Taşmak İlçe Başkanlığı’nda aynı araya geldi.

“21 yaşında tabiri caizse bıyığı kullanılmamış terlemiş kıray konumundayız”

Vatandaşlarla bağırsak içe ve gelişigüzel olduklarını söyleyen Mehmet Ellibeş, “Hep milletimizin izinde, onların heves ve beklentileri doğrusunda yapıt ve bakım siyasetini yapmayı sürdürdük, sürdürüyoruz. Zaman itibariyle 21. yaşımızı 14 Ağustos’ta tamamlamış bulunmaktayız. Yani 21 yaşında tabiri caizse bıyığı bakir terlemiş kıray konumundayız. Henüz nice 21 yıllar bizi bakım noktasında bekliyor. SELIM Fırka kurulduğu günden bugüne büyüklüğünde vermiş olduğu hep sözleri hesabına getirdiyse, içten bir çaba içerisinde olduysa, iz ve hizmetleriyle halkın gönlünde hükümdarlık kurduysa bu partinin benzeri sevgili hareketi olduğunun tescilidir. Bizlerde teşkilatlar yerine daim dipdiri, capcanlı sloganımızda olduğu kabil ‘Reis sert dur eğilme, bu ulus, bu teşkilat seninle’ demeye devam ettik ve bugünde bitmeme ediyoruz” dedi.

“Ayda yılda tıpkı öğün sokağa çıkıyorlar bir iki lime ışık veriyorlar”

Türkiye’nin doğruluk ve menfaatlerinin korunması noktasında balaban adımlar attıklarını tamlayan Ellibeş, şu ifadeleri kullandı:

“Aykırılık, ülkede var olan hanay pahalılığı ve pahalılık üzerinden siyaset üreterek muhteşem Türk milletinin aklını çelmenin derdinde. Biber Dolması ve algıyla bunu başaracağını zannediyor. Kurulan 6’lı, 7’li masada bu noktada projeler üretmeye çalışıyor amma maalesef tıpkı projede üretemiyor. Bu süreçte bizler teşkilatlar namına bilcümle sahadayız. Muhalefet diyor ya ‘Nerede kudret, milletvekilleri, şehremaneti başkanları, ilçe teşkilatları devlet teşkilatları sokağa çıkamıyor. Gelin çarşıyı pazarı dolaşın, esnafı dolaşın’ Biz dolaşıyoruz üstelik onlara denk gelmiyoruz, işin acayip tarafı bu. Biz hep sahadayız. Pazardayız, çarşıdayız, bakkal Mehmet amcanın dükkanında oluruz, kahvehanelerdeyiz, STK’lar ile buluşuyoruz on paralık arada vermedik. Biz hep sahada olduk, olmaya üstelik devam ediyoruz ama gönülden söylüyorum hangi hikmetse muhalefetle hiç karşılaşamıyoruz. Ayda yılda tıpkısı misil sokağa çıkıyorlar bir iki pasaj fotoğraf veriyorlar, ‘İşte biz buradayız’ diyerek. Bizi da ‘Neredesiniz?’ diye niteleyerek sorgulamaya kalkıyorlar. Tek kebir değil, biz akıllıca bildiğimiz yolda yürümeye bitmeme edeceğiz”

“Karış karış gezeceğiz”

Seçkin ay uyumlu adına ilçeleri gezdiklerini kaydeden Ellibeş, “Değme hafta aynı veya iki ilçemizi bilcümle milletvekillerimize, büyükşehir uray başkanımızla, şehremaneti başkanlarımızla, cahillik ve karı kollarımızla bütün beraber o ilçeye geliyoruz. Zaman kânunuevvel Azmak’teydi. İstiare kurulu üyelerimizin kâffesi ve meclis üyelerimiz, mahalle teşkilatlarımız burada. 8 kolalama ayrılacağız. Cuma Namazı namazına gideceğiz sonrasında herkesin fariza alanı mahsus. Bugün bilcümle Taşmak’ü karış karış gezeceğiz. Tanrı böyle bire bir teşkilatla bizleri buluşturduğu için ne kadar şükretsek birkaç. Eser ve hizmet noktasında liderimizin önderliğine inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Süt, tezek, yavru desteğiyle çiftçimizin yanı sıra oluyoruz”

Pahalı yaşam koşulları ve mütezayit enflasyona karşı tedbirler aldıklarını vurgulayan Ellibeş, “Asgari ücret ve emekli aylıklarında düzenlemelerle vatandaşımıza, hibeli ve bağan faizli itimat ve yardımlarla esnafımıza, süt, gübre, çocuk desteğiyle çiftçimizin yanında oluyoruz. Fındık hava fiyatının 25-30 liradan 54 liraya ve sıska üzüm gelgel fiyatının 13 liradan 27 liraya yükseltilmesi özellikle tarımda yapılan yardımların kararlılığını gösteriyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu mücadele bitmeme edecek” dedi.

“450 TL ile 600 TL beyninde değişen tutarlarda bindi verilecek”

Hayata geçirdikleri kullanılmamış tıpkı uygulamayı anlatan Ellibeş, “Türkiye Ocak Destek Programı çerçevesinde, Türkiye genelinde 4 milyon haneye kadar hep 15 milyar TL destek verilecek. Türkiye Ev Destek Programı ile orak ayı 2022 – Orak Ayı 2023 döneminde 12 aylık süreyle hanelerin gelir tutarlarına göre 450 TL ile 600 TL beyninde mütebeddil tutarlarda bindi verilecek. Türkiye Ev Destek Programı özelinde belirlenen umumi şartları taşımaları ve hanede güç başı sakıt aylık gelirin kesin asgari ecir tutarının 1/3’ünden beş altı olması koşuluyla; Türk vatandaşı olup, Türkiye’de ikamet edenler, 18 yaşından büyük olanlar, özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkar ve ayrıksı bağımsız çalışanlar, SSK emeklileri, BAĞKUR emeklileri, mütekait sandığı emeklileri, SSK, BAĞKUR ve zahmetli sandığı emeklileri dul ve yetimleri başvurabilecek. Destek programına başvurular e-Büyüklük Kapısı üzerinden gerçekleştirileceği kabilinden ikametgah adresinin mecbur olduğu içtimai yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına gidilerek üstelik yapabilecekler” sözlerine ekledi.

Başbuğ Ellibeş ve berberindeki yıldız bilimi, toplantının ardından gruplara ayrılarak; Reisicumhur Erdoğan’ın mektubunu Bataklık’ün dört bir yanınada esnaf ve vatandaşlara ulaştırdı. – KOCAELİ

Share: