Şehit Uzman Çavuş Uçakcı Serencam Yolculuğuna Uğurlandı

ERKAN KIŞMIRI

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen roket saldırısında aheste yaralanan ve aynı süredir otama gördüğü GATA’de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakcı, Sungurlu’bile binlerce kişinin katılımı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen roket saldırısında bunaltıcı yaralanan ve benzeri süredir otama gördüğü GATA’dahi martir olan Martir Piyon Uzatmalı Çavuş Ramazan Uçakcı hayatını kaybetti. Ankara’dan askeri helikopterle getirilen Şehit Yaya Uzatmalı Çavuş Ramazan Uçakçı için Sungurlu Atatürk Meydanı’nda tören düzenlendi.

HELALLİK ALINIP DUALAR EDİLDİ

Sunguroğlu Mahallesi’ndeki ata evine getirilen şehit amacıyla çok sayıda vatandaşın de katılımı ile dualar edilip helallik makbuz. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı merasim üzere Atatürk Meydanına devam etmek istendiği sırada annesi Fatma Büyüm ve kardeşleri Ayşe ve Öztürk Uçakcı, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer vasıtasıyla kıldırılan cenaze namazının peşi sıra dualar edildi. Tümden arabasına konulan şehidin naaşı buradan askeri topluluk eşliğinde köyü Sarıkaya’ya defnedilmek amacıyla uğurlandı.

Sungurlu’de yapılan törene şehidin ailesi ile gelişigüzel Milli Defans Icra Vekili Yardımcısı Muhsin Öz, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, DÜRÜST Fırka Genel Komutan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı, Adana Mebus Jülide Sarıeroğlu, AK Tümen Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kayaç, Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Garnizon Komutanı Miralay Gaye Serdar Parasız, Belediye Reisi Halil İbrahim Aşgın, askeri erkan, Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, Güven Müdürü Mehmet Gülser, yanlişsiz Fırka İl başkanı Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başbuğ Mehmet Tahtasız, İYİ Fırka İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Şehremaneti Komutan Vekili Bahri Sezen, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile çokça sayıda vatandaş katıldı.

Terörü lanetleyen sloganların atıldığı cenaze töreninde şehidin cenazesi vasiyeti üstüne Sarıkaya Köyü’ne götürülerek köy mezarlığına defnedildi.Share: