Şaşkına çeviren köpek hırsızlığı

Kocaeli’üstelik ayrımsız aşçı sahibine ilişkin nesep köpekler, daha evvel azrail gibi restorana gelen ve kendilerini “Efsanevi himaye derneğinden geliyoruz” diyerek tanıtıcı eşhas marifetiyle çalındı.

Olay, İzmit ilçesindeki Sarışeyh Mahallesi’nde bulunan mesire alanında meydana geldi. Mesire alanında lokanta işleten Muhammet Kaplayan Sarıgül’ün malta terrier cinsi köpekleri çalındı. İddiaya bakarak, geçtiğimiz hafta kendilerini “Efsanevi koruma derneğinden geliyoruz” diye niteleyerek kendilerini tanıtıcı ve restorana mevrut şüpheliler, mesire alanında kâin köpekleri gözünü kestirdi. Kardeş Kardeş sırasında eşhas, işletme çalışanlara malta terrier cinsi 8 çocuk köpeğin pestil olduğunu ve baytar hekimin muayenesinden geçmeleri gerektiğini söyledi. Bunun konusunda erinçsiz olan çalışanlar, 8 yavru köpeği şahısların söylediği veteriner hekime tasdik etti.

Gece tasmasını çıkardıkları köpekleri güneş çaldılar

Gece saatlerinde şüpheliler baştan restoranın bulunduğu mesire alanına geldi. Çocuk köpeklerin annesi Monj ile rot terrier cinsi köpek Spedy’nin tasmasını çıkaran kişiler, sabahleyin saatlerinde ise kimseye gözükmeden 2 köpeği çaldı.

Köpeklerin otomobile bindirilip çalındığı anlar ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Köpek sahiplerine benzeri yadırgatıcı dahi veteriner hekimden geldi. Tedavi altına alınan 8 bala köpeğin üstelik kendini hayvan himaye derneği görevlisi namına tanıtıcı şahıslar marifetiyle alındığı öne sürüldü.

“Bu planlanmış tıpkı öz, elan ilkin hazırlanmışlar”

Yaşanan süreci anlatan köpeklerin sahibi Muhammet Şamil Sarıgül, “Geçtiğimiz günlerde ‘hayvan koruma derneği’ adı altında mevrut şahıslar burada köpeklerimizi gördüler. Belli çok hoşlarına gitti. Bizden müsaadesiz bire bir şekilde arabalarına koyup götürdüler. Benzeri aktarılma önceki da gelip tasmalarını çıkarmışlar. Şikayetçi olacağımızı anladılar. Bu planlanmış benzeri molekül, henüz başlangıçta hazırlanmışlar. Geldikleri periyot birlikte uyguladılar burada. Bala köpeklerimizi da veterinere gönderdiler. Orada de kendilerini ‘hayvan dulda derneği’ diye niteleyerek tanıtıp çalıp çalıp götürmüşler. 8 köpeğimizi veterinerden 2 köpeğimizi bile buradan işletmenin önünden alıp götürdüler. Onlar bizim yavrularımız. Köpeklerimizi buraya kavrayışsız getirmelerini istiyoruz. Sonuna kadar üstelik şikayetçi olacağız. Hiçbir şekilde anlayışsız hamle atmayacağız, bu işin peşini bırakmayacağız. Kolluk kuvvetlerine konuyla ilişkin suç duyurusunda bulunduk. Kurnaz burada tutanakları tuttu. İş şehre indiği üzere polise devredildi. Polis Güçleri şu dakika süreçle ilgileniyor. Şu esas kadar maatteessüf seçme sonuca varılmadı. Ayrımsız haftadır bekliyoruz, üzgünüz” dedi.

“Güvenimizin cezasını çekiyoruz”

İnsanlara olan güveninin sarsıldığını tamlayan Sarıgül, “İnsan da olsa, hayvan üstelik olsa sevdiklerinizin yanına on paralık kimseyi yaklaştırmayın. Kimseye güvenmeyin, sevdiklerinizi kimseye gönül etmeyin. Biz elden güvendik ve güvenimiz sonucunda cezamızı çekiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Takkadak köpeklerimizi kalın kafalı istiyorum”

Veteriner hekime bıraktıkları yavruları parasız oldukları gerekçesiyle geri alamadıklarını anlatan Sarıgül, “İşletmedeki kardeşlerimiz, bizim 2 köpeğimiz çalınmadan bire bir gün önceki yavrularını veterinere götürüyorlar. Bütün 8 pasaj çocuk köpek. Sonrasında eşhas veterinerle anlaşıyorlar mı hangi yapıyorlar bilmiyorum ama tığ köpekleri hoşgörüsüz almaya gittiğimiz ahit baytar bize köpekleri vurdumduymaz vermedi. Bizden sonraları o ‘hayvan esirgeme derneği’ adı altındaki şahıslar bu köpekleri oradan alıp götürüyorlar. Tutkun oldukları üzere baytar doktor bize veremeyeceğini söyledi. Madem hastalanmış diye niteleyerek bize veremiyorsunuz başkasına pekâlâ veriyorsunuz? Aslında baytar hekimden da şikayetçi olmamız geçişsiz amma ben insanlarla görmek istiyorum. Ben elden köpeklerimizin ferasetsiz gelmesini istiyorum” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: