Sarıkamış, eskimemiş kayak sezonuna hazırlanıyor

Sarıkamış, yıpranmamış kayak sezonuna hazırlanıyor

KARS – Türkiye’nin yer önemli ski merkezlerinden birisi olan ve şita turizminde projektör yıldızı haline mevrut Cıbıltepe Ski Merkezi’nde zaman öncesi hazırlıklar sürüyor.

Kafkasların sunma ferah kayak merkezi olmayı hedefleyen Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Ski Merkezi’nde eskimemiş zaman öncesi domestik ve yabancı turistlerin ağırlanması amacıyla genişlik ayrıntılı ayrıntıya kadar düşünülüyor.

Zaman hazırlıkların bitmeme ettiğini tabir eden kayak merkezinde bulunan ayrımsız otelin Genel Müdürü Mehmet Saraçoğlu, “Sezon hazırlıklarımız bitirilmek için, otellerimiz yaz sezonu süresince hazırlıklar yaptı. Misafirlerimizin henüz konforlu, daha sivri bakım alabilmeleri üzere kristal kar dahi yüzünü gösterdi. Az Buçuk kar yağdı, yeterli değil daha, imdi yağmasını bekliyoruz. Akıl yer gücük müddet bile yağmasıyla otellerimiz hazır, pistlerimiz hazır adına yer domuzuna şekilde yeni bire bir şita sezonuna hazırlanıyoruz. Fena Hâlde tıpkısı mevsim diliyorum” dedi.

Maliyetlerin çetin tıpkı şekilde arttığına özen calip Saraçoğlu, “Bu sezon maliyetlerin bati bir şekilde artmasıyla beraber otel fiyatlarına üstelik bu yansımış durumda bitik değil iyicene gidiyor. Herkese elinden geleni yapıyor, evire çevire bir sezon olmasını diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan Sarıçam ormanları, billur familya ve uzun pistleriyle öne sâdır 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi ve bulunduğu bölgede deli dolu olan kar yağışı, turizmcileri yüzün güldürdü.

Çığ tehlikesinin olmaması sebebiyle kayak tutkunlarına kocaman avantajlar sunan Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde sezon öncesi birlik hazırlıklar devam ediyor.

Telesiyej hattı ve pistleri temizlenip düzenlenerek kayakseverler amacıyla hazırlanan, tesislerin hep onarılan Cıbıltepe, ski sezonunun açılmasıyla yerel ve turistleri ağırlayacak.

Share: