Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren değer artışlarında kötü iniş seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

AK Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah açıklık ayından itibaren birlikte denk artışlarıyla müteallik yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak fiyat artışlarında birlikte istediğimiz bayağı iniş seviyelerine ulaşacağımıza içtenlikle inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, YANLIŞSIZ Öğür’den gâh MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla DÜRÜST Tümen Adana İl Başkanlığınca tıpkısı otelde düzenlenen “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programında, vatandaşların Veladet Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini haddinden fazla artımlı şekilde mecmu Türkiye’da geçirdiklerini, Adana’birlikte üstelik kamu kuruluş üyeleriyle kadem atmadık kayran bırakmadıklarını rapor fail Sarıeroğlu, icraat sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilgili raporları umumi merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” kapsamında 40’a mümasil ili tamamladıklarını ve çokça bereketli buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Henüz adayları de belli olmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda kat haritalarımızı çokça tehlikeli aynı mücahede, mutfak çalışması yaparak genel merkezde birlikte oluşturuyoruz. Biliyorsunuz çokça yakın bir zamanda 28 Ekim’da partimizin 2023’e revan yolda ve seçimler doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla bire bir derinti hazırlığını dahi gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin sair ülkelerden farklı adına cemi vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, ilkin minimal ücretten zahmetli maaşlarına kadar, çalışanların hanay standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere her kesime dokunan çalışmalarını çok hızlı biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan gâh sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız de evvel kol toplantımızda söyledi, çözümü siyasi parti kendisine DÜRÜST Parti yoluyla hayata geçirilecektir. İttifak namına birlikte Halk İttifakı yoluyla inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler aracılığıyla giderilecektir ve adına getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye iktisat modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye ekonomi modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen tıpkı bakış açısıyla bütün dünyaya benzer olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını tamlayan Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Şu anda 31 milyonu güzeşte ayrımsız istihdam rakamına başarmış durumdayız. 250 bilyon doları aşan bir dış satım seviyesine kazanmış durumdayız. Aldığımız yatırım miktarı 240 bilyon doları aşmış durumda. İnşallah mesafe ayından itibaren üstelik bedel artışlarıyla müteallik yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak değer artışlarında üstelik istediğimiz dun iniş seviyelerine ulaşacağımıza candan inanıyoruz.”

Meclise torba yasa gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çok gür şekilde anladıklarını, bunlarla ilişkin atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını nâkil Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu zaman Meclisimizde başta tutum konuları tevessül etmek üzere Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle müteallik ve bakir çalışmaları içeren benzeri husye yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize irsal edilecek. Diğer taraftan bütçe görüşmelerinin arkası sıra çalışanlarımızın, emekçilerimizin tafsilatlı süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT başta görünmek amacıyla, kontratlı personellere grup konusu ilkin girmek için, geçici işçilerimizin say koşullarını baştan düzenleyeceğimiz çalışmalar ilkin başlamak için bunlarla ilgili üstelik adımlarımızı atıyoruz.”

“Işlek, büyük Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’bile DOĞRU Tümen iktidarı döneminde sosyal büyüklük ilkesinin yekpare vatandaşların çokça dinç şekilde hissetmesini sağlayıcı adımlar attığını ifade etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan içtimai yardım uygulamalarının zaman 49 başlıkla ve aile odaklı olarak parçalanmamış vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk ilkin 15 bilyon teklik bir paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Sonuç hükûmet toplantısında birlikte yine 25 bilyon lira bir melfuf yapılarak 40 milyar liraya vasıl, çocukların sayısıyla, kira ya da karı sahipliği durumuyla bağlantılı namına gine mütebeddil oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak bire bir içtimai arkalama uygulamasını bile inşallah bu dönemde çokça zihayat şekilde uygulayacağız. Rastgele kesime dokunan çalışmalarımızı etkili şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini devam ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Tığ buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın huzur ve zenginlik içerisinde dirimlik seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, zinde ve iri Türkiye idealinde yürümeye devam edeceğiz.”

Adana’ya gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu yıl 6. defa birleştirme edilen Arsıulusal Adana Haz Festivali’nin bugün başladığını anımsattı. Adana amacıyla gastronominin haddinden fazla bulunmaz olduğuna bel eden Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çok kısa benzeri müddet evvel gastronomi enstitüleri kuracaklarını anlatım etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki kesim enstitü İstanbul’birlikte, iki enstitü İzmir’de olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Bütün 10 enstitü kurulacaktı. Zaman amade gastronomi ile ilişkin siftinlik şölen havasında geçecek tıpkı curcuna başlangıcındayken ben şehrimize bir muştu birlikte atfetmek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana da eklendi. Şehrimizde de gene benzeri gastronomi enstitüsü kurulacağını anlatmak istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e dahi özden teşekkür etmek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Mersin Ağacı CHP milletvekilleri ortada geri hizmet limanı konusunda kendilerinin hiç heves etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun kuvvet marifetiyle projelendirilen ve hayata geçirilen ayrımsız proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin Ağacı ve Adana ortada herhangi bir savaş, rakiplik oluşturacak makul olmayan ifadelerden sayrılık duyduklarını, bölgeye Çukurova adına baktıklarını vurguladı.

Mersin Ağacı’bile yapılan yatırımın bitmeme ettiğine, Adana’üstelik bakir tıpkı yatırımın yapıldığına dikkati çekici Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu zaman ÇED aşamaları evet durumda. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı de bir açıklama yaptı. Yatırım, Altyapılar Umumi Müdürlüğü aracılığıyla ‘hem Sazak’deki yatırımın bitmeme edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve iri tıpkısı envestisman’ olduğunu ifade ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı çokça arttıracağına içtenlikle inandığımızı nakletmek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik bire bir kayran namına planlanıyor. Projemiz hem geri hizmet görevi görecek hem eriştirme hatları arasında bilcümle bire bir uzaklık yasakçı olduğu üzere çokça birlikte eşsiz tıpkı işlev görecek. Bu anlamda bizim takkadak geri hizmet değil, abra, taşımalık yükü, bozulabilir besin kabilinden alanlarda dahi taşımacılık yapılabilecek çok henüz degaje bire bir alanda bakım verecek, Adana’mız açısından haddinden fazla nadir tıpkısı envestisman olacak.”

Share: