Şanlıurfa’da kaybolan darülfünun öğrencisi amacıyla kontrol çalışması başlatıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde iki gündür kendisinden haber alınamayan 21 yaşındaki darülfünun öğrencisi için taharri çalışması başlatıldı.

Kırkpınar Mahallesi’ndeki evinden iki dönüş geçmiş ayrılan Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ömer Faruk Fırat’tan selen alamayan yakınları, durumu jandarmaya bildirdi.

Uyanık ekipleri, termal kameralı dronla bölgede ve Hacı Hıdır Baraj Göleti çevresinde degaje şümullü kontrol çalışması başlattı.

Yakınları ve mahalle sakinleri üstelik arama çalışmalarına bindi verdi.

Anne Emine Fırat, oğlunun hayatından keder ettiğini belirterek, “Oğlum iki gündür zayi. Akşam evde uyudu, akşam uyandık ve evde olmadığını fark ettik. Bu saate kadar henüz kendisinden aynı bilgelik alamadık. Çocuğumun bulunması için arkalama bekliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Fırat’ın kuzeni Osman Çetiner üstelik iki gündür Ömer’i aradıklarını ancak bire bir iz bulamadıklarını söyledi.

Arama çalışmalarına kurnaz ekiplerinin dahi dahil olduğunu aktaran Çetiner, şunları kaydetti:

“İlk dönüş özlük imkanlarımızla aradık, elan sonraları kurnaz ekipleri üstelik dahil oldu. Jandarmamız dronla araziyi tarayıp arıyor. Şu ana büyüklüğünde tıpkı kirli bulamadık. Akşam Ezanı 22.00 kadar evden ayrıcalı, gören yahut duyan üstelik ham. Bilcümle vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olup görenlerin havari olmalarını istiyoruz.”Share: