Şanlıurfa’da alelade ressamın sanatı sergileniyor

Şanlıurfa’da sıradan ressamın sanatı sergileniyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 8. Dershane öğrencisi okuduğu okul bahçesinde foto sergisi düzenledi.

Siverek Yunus Emre Ortaokulu 8. Sınıfta okuyan Aylin Uçar, okuduğu okul bahçesinde şahsi resim sergisi düzenledi. plastik sanatlar öğretmeni barış Turan aracılığıyla 7. Sınıfta yeteneği keşfedilen banal ressamın karakalem ve semiz boyadan yaptığı 30 resmi öğrenci ve velilerin beğenisine sunuldu. Okuduğu ekol bahçesinde resimlerinin sergilenmesinden muhit alım yaşadığını belirten Aylin Uçan, “Bu süreçte beni boydak bırakmayan ve devamlı bana bindi olan plastik sanatlar öğretmenim Sulh Turan’a haddinden fazla teşekkür ediyorum. İlerde görsel sanatlar lisesinde fehmetmek, suret öğretmeni olarak uluslararası fotoğraf sergileri ayırmak işitiyorum” dedi

‘Çocukların inanılmaz azmini görünce henüz aşkın aynı heyecanla çalıştığını’ söyleyen Görsel Sanatalar Öğretmeni Barış Turan, “Çocukların azmini arttırmak ve onure söylemek için bu suret sergilerini açmaya değişmeyen verdik. Çünkü âdeta her bir öğrenci adeta benzeri deha, yalnızca Aylin değil bir nice öğrencimiz böyle iyice asar ortaya çıkarıyor ve bizde değme hafta bir öğrencimizin zat yaptığı resimlerden oluşan kılık sergilerini açıyoruz” dedi.

Teneffüslerde suret sergisini gezen meslek öğrencileri, Aylin Uçan’ı kabiliyetinden belde tebrik kartı ederek, başarı diledi.

Share: