Samsun’da annesini darbeden ağabeyini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ortaöğretim öğrencisi aklanma etti

Samsun’un Atakum ilçesinde, annesini darbeden ağabeyini bıçakla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ortaöğretim öğrencisi, ilk duruşmada aklanma etti.
Samsun 4. Yoğun Ukubet Mahkemesinde tanıdık davanın evvel duruşmasına ağabeyi Mürtefi Kenan S’yi bıçakla öldürdüğü gerekçesiyle mevkuf yargılanan T.C.S. (17) ve avukatı ile annesi G.T. katıldı.
T.C.S, duruşmada yaptığı savunmada, olay günü ağabeyiyle annesinin tartışma sesleri üstüne odasından çıktığını söyledi.
Ağabeyinin, “Bu kadını öldüreceğim” diyerek bağırdığını, annesinin da “Oğlum yetiş bu beni öldürecek” diyerek seslenince annesinin yardımına koştuğunu anlatan T.C.S, “Ağabeyime sarıldım amma beni iterek uzaklaştırdı. Annemi kurtarmak amacıyla gine koluna sarılınca tutup beni gene itti. Ego bile ağabeyimin odasındaki dolaptan bıçak aldım. Bıçakla ağabeyime, annemi bırakmasını söyledim amma ağabeyim bana saldırdı. Gözlerimi kapatarak bıçağı her sallamaya başladım. Ağabeyim yaralandı. Annem yarasına tampon yaparken ben dahi ambulansı ve polisi arayıp yardım istedim. Ağabeyimi mıhlamak kabilinden bir niyetim yoktu. Ağabeyim uyuşturucu kullanınca ikinci tıpkısı kişiliğe dönüşüyor. Çivilemek amacım yoktu pişmanım.” ifadelerini kullandı.
G.T. da fenomen sırasında oğlunun kendisini korumaya çalıştığını dile getirerek, “Oğlum sesimi duyunca bana yardıma koştu. Oğlumdan şikayetçi değilim, cezalandırılmasını istemiyorum. Oğlumu ne olur kurtarın.” dedi.
T.C.S’nin avukatı Giray Sıra, müvekkilinin annesini çevirmek amacıyla hareket ettiğini vurgulayarak, “Olay simultane gocunmak ve panikle sınırlar aşılmış cins. Müvekkilim polis güçleri ve ambulansa vukuf vermiş. Kesinlikle müvekkilimin öldürme kastı yoktur. Hakkında aklanma kararı verilmesini arzu ediyoruz. Ortaöğretim akıbet dershane öğrencisi ve üniversite sınavına girecek tıpkı çocuktur.” diyerek konuştu.
Cumhuriyet savcısı bile mütalaasında, bıçak darbelerinin üçünün ölümsek bölgelere gelmesi zımnında yasal müdafaanın oluşmadığını belirterek, sanığın “gösterişli nahak yere tahrik altında düşünülerek cani” suçundan cezalandırılmasını rica etti.
Mahkeme heyeti, “nefsi müdafaa” şartları altında ağabeyini öldürdüğü gerekçesiyle rey çokluğuyla T.C.S’nin beraatine ve tahliyesine değişmeyen verdi.
Samsun’un Atakum ilçesinde 31 Ocak’ta annesini darbeden ağabeyi Ali Kenan S’yi (32) bıçakla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ortaöğretim öğrencisi T.C.S. gözaltına alınmış, çıkarıldığı sulh ukubet hakimliğince tutuklanmıştı.

Share: