Samsun malumat | Samsun’da martir Kurnaz Uzman Çavuş Bayram Aksu’nun adı tahsil gördüğü okulda yaşatılacak

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 2016 yılında bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan Güllabi Uzatmalı Çavuş Hezel Aksu’nun adı Samsun’un Yakakent ilçesindeki tahsil gördüğü okulda yaşatılacak.

Yakakent Kaymakamlığınca Karaaba İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen törene, Kaymakam Abdüssamed Kılıç, şehidin babası Dursun ile annesi Ünzile Katarakt, kaymakamlık protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende okulun adı Karaaba Şehit Hezel Katarakt İlk ve Ortaokulu yerine değiştirildi.

Ilçebay Kılıç, törende yaptığı konuşmada, martir Aksu’nun 2016 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Güzelkonak Jandarma Devriye Komutanlığı emrinde görev yaptığı sırada bölen yıldırı örgütünün yavaş saldırısı sonucu şehadete ulaştığını hatırlattı.

Tığ, mukaddes vatanı şehitlerden aldıkları yoğun ve inançla sonsuza kadar yaşatmanın kararlılığı içerisinde olduklarını vurgulayarak, “Bu yolda en şişman gücümüz erbap olduğumuz ilişki ve beraberliğimizdir.” dedi.

Vatanı canları pahasına savunarak bizlere kişi fail özellikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları doğmak için tamam şehitlerimizi ve ebediyete fehim eden gazilerimizi rahmetle andıklarını dile getiren Kılıç, “Şehidimiz Saraka Aksu’nun aziz hatırasının tahsil gördüğü okulda yaşatılması, şehitlik bilincinin ve şehitliğin öneminin ati nesillere aktarılması amacıyla Karaaba İlk ve Ortaokulu’nun adı, Karaaba Şehit Bayram Aksu İlk ve Ortaokulu namına daha bir olup, bu süreçte emeği sabık herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Şehitler amacıyla duaların bile okunduğu törenin böylecene Ilçebay Kılıç, şehidin asıl ve babasına plaket sunma etti.

Share: