Sağanak baran sonrası 300 kişinin tahliye edildiği havza çağ görüntülendi

Bursa’da boğanak yağış sonrası mevsimlik işçilerin çadırlarını su bastı. Görüngü sonrası harekete geçen yetkililer 270 sezonluk işçi ve 30 çocuğu sakıncasız bire bir depoya götürdü. Sabahın önce saatlerinde ise çadırların bulunduğu bölgede hasar belirleme ve kasaba düzenlenmesi yapılması üzere çalışmalara başlandı.

Fenomen, Yenişehir ilçesine tutkun Reze köyünde meydana geldi. Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün uyarılarının ardından Bursa’da sağanak yağış kalıp ve ilçelerinde etkisini gösterdi. Yağmur sonrası 270 sezonluk işçinin ve 30 çocuğun kaldığı 80 çadırı akarsu bastı. İhbar üstüne bölgeye AFAD, itfaiye aracı, cingöz ekipleri gönderme edildi. Fenomen adına gelen ekipler yatık kalanları kurtardı. 270 mevsimlik işçi ve 30 çocuk geceyi kooperatife ait benzeri depoda geçirdi.

Havanın aydınlanmasıyla alay malay çadırlarının olduğu bölgede hasar tayin çalışması yapılırken, AFAD ve Kızılay’da yakınlarda düzenlemelerine başladı. Bugün meydana gelebilecek yağışlar sonrası çadırlarda eşyaların toplayan vatandaşlar cesamet yetkilerine teşekkür ederken elan dosdoğru tıpkısı ortamda üstüne düşmek istediklerini tabir ettiler. – BURSAShare: