Rize haberleri… Rize Kent Hastanesi deniz dolgu çalışmalarında sona yaklaşıldı

Rize’da bahir doldurularak düz yazı edilecek 850 akak kapasiteli Rize Kent Hastanesi amacıyla icraat bitmeme ediyor.

Taşlıdere ve Hamidiye mahalleleri ortada 340 bin metrekare konusunda yapılacak Rize Şehir Hastanesi için dolgu zemin çalışmalarına eş ayında başlandı. Çalışmaların sene sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Rize Valisi Eksiksizlik Çeber, AA muhabirine, Rize Şehir Hastanesinin inşa edileceği alandaki deniz dolgu çalışmalarının yüzdelik 80’lere yaklaştığını söyledi.

Diğer taraftan birlikte münakasa çalışmalarının devam ettiğini tamlayan Çeber, “Gücük süre içerisinde, sene sonunu bulmadan ihalesini yapacağız. İki almanak aynı süre içerisinde de vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

Çeber, adamakıllı ayrımsız şifahane nesir edileceğini rapor ederek, “850 kalifiye yataklı vagon benzeri sayrılarevi olacak. İhtiyaç simultane biz o sayıyı 1500’e kadar çıkarabileceğiz. beherglas hastamız yattığı odadan deniz manzarası görecek.” diye niteleyerek konuştu.

Hastanenin mimari açıdan bile haddinden fazla pir olacağını, Rize- Artvin Havalimanı kabilinden ön mimarisi ve karakterini yansıtacağını aktaran Çeber, etrafındaki bahçe ve rekreasyon alanlarının bile bire bir şekilde yapılacağını kaydetti.

Vali Çeber, hastanenin hemen Rize’ye değil, Artvin’e, Erzurum İspir’den Rize’ye kadar olan bölgeye, benzeri zamanda Gürcistan’a birlikte bakım edeceğini aktararak, şöyle dedi:

“Onunla da ehliyetli kalmayacağız. Hedefimiz Mutedil Asya’nın 4 milyon civarında olduğunu bildiğimiz nitelikli afiyet hizmeti ihtiyacı olan vatandaşları. Yani alışılagelen hizmetlerini alıp da kalifiye ayrımsız bakım amacıyla eksantrik yere ihtiyaç duyan Mutedil Asyalıları dahi hedefliyoruz. Onları sağlık turizmi ile bu arada bu hastanemize getireceğiz. Söz Gelişi böbrek ameliyatı olacak. Diyeceğiz ki ‘Gel üç dolaşma seni Rize’bile yaylalarda rehabilite edelim, sonra ameliyatını ol, sonrasında ayrımsız hafta daha ister termal tesislerimizde lüzumlu yaylalarımız da lakırtı. Ondan sonradan hem beynen hem fiziken sağlıklı şekilde ülkene dön’. Böyle hedeflerimiz var. Bu hedefler amacıyla yapılan tıpkı hastane olacak.”

Share: