Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan: “Tığ dahi konu bulunmayan, hisse senedi var”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’dahi düzenlenen şişko açım töreninde yaptığı konuşmada, “Çorum’a elimiz boş gelmedik. Ziyaretimiz vesilesi aktüel envestisman bedeli 3 bilyon 263 milyon lirayı aşan 78 cins im ve hizmetin resmi açılışını bugün yapıyoruz. Biz de bahis yok, hisse senedi var” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’üstelik katıldığı şişman küşat töreninde açıklamalarda bulundu. 3 milyar 263 milyon lirayı aşan 78 tip ürün ve hizmetin resmi açılışını yaptıklarını anlatım fail Reisicumhur Erdoğan, “Eğitimde, Çorum merkezde yapımı tamamlanan okulları, Kur’an kursları, ilçelerimizdeki familya sağlığı merkezlerini, 112 istasyonlarını, kültürde Osmancık Umum Kütüphanesini Çorum’un emrine veriyoruz. Hitit Üniversitemiz Kuzey Kampüsü, İlahiyat Fakültesi ile Oğuzlar yerleşkesinin ilk etabını tamamladık” diye niteleyerek konuştu.

Şehre 15 bin kapasiteli çağcıl tıpkısı stat kazandırdıklarını anlatan Reisicumhur Erdoğan, “Cumhur Reisi Erdoğan, “Henüz esbak Çorum ziyaretimizde şehrimize çağcıl tıpkısı stat kazandırmanın sözünü vermiştik. Hamdolsun, 15 bin kapasiteli Çorum Kent Stadyumunu tamamlayarak, Çorum spor‘un ve sportmen gençlerimizin kullanımına açtık. Şu anda Çorum 2. Grup’üstelik. 2. Tomar Çorum’a yakışmaz. Çorum’dan geçen herkesi görkemi ile selamlayan stadyumumuzun kentimize aldatıcı olmasını diliyorum. Stadyumun birlikte Alaca, Oğuzlar, İskilip ilçelerimiz ile Çorum merkezdeki spor yatırımlarının birlikte körpe olmasını rica ediyorum. Büyüklük Su İşlerimiz Osmancık İncesu Göleti Sulaması, Koçhisar Barajı İkinci Hane İçme Suyu İsale Hattı, Alaca Yer Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Projelerini, Mukaar barajı Mansup Düzenlemesi ve Kızılırmak-Osmancık Geçişini bitirdi. Yer ve Şehircilik Müdürlüğümüzün bakım binalarını, ulus bahçelerini, tarih enerjisi santralleri ile altyapı ve kasaba aranjman işlerini bugün sizlerin istifadesine sunuyoruz. Tığ üstelik konu bulunmayan aksiyon var” ifadesini kullandı.

Cumhur Reisi Erdoğan, “Çorum Belediyesi, şehrimiz için aşkla çalışarak taş üstüne taş koymaya devam ediyor. Belediyemizin tamamladığı Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’ni, yarı olimpik yüzme havuzlarını, Iye Ciddi Hanı ve Dikiciler Restorasyonu, cenaze ve gömü istasyonu, budun kıraathanelerini, yan sahalarını resmen hizmete alıyoruz. İl Özel İdaremiz mecmu 729 milyon lira envestisman bedeli ile Çorum ve köylerine sulama tesisleri, akarsu işleri, içme göletleri, 112 Müstacel Çağrı Merkezi Müdürlüğü hizmet binasını kazandırdı. Bu eserlerin resmi açılışını bile zaman yapıyoruz” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: