Reisicumhur Erdoğan, SELIM Öğür 21. Bünye Yıl Dönümü Programı’nda konuştu: (2)

Cumhur Reisi ve SELIM Öğür Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, DÜRÜST Öğür’nin cesim milletin sinesinden zade, onun gösterdiği doğrultu dışında tek yola bidayet etmemiş, kaderini onunla bütünleştirmiş ayrımsız cereyan olduğunu bildirdi.

Erdoğan, ATO Congresium’birlikte düzenlenen “DOĞRU Öğür 21. Bünye Sene Dönümü Programı”nda yaptığı konuşmada, seçime kalan 10 ayda, anne kademeyle, avrat kollarıyla, deneyimsizlik kollarıyla bu arada nazik tıpkısı gayretle koşacaklarını söyledi.

AK Tümen’nin umumi başkanından teşkilatına, sandıkta rey veren seçmenine büyüklüğünde umum mensuplarının bu balaban sorumluluğun vebalini üstlendiğini belirten Erdoğan, “Umumi merkezimiz kamu organlarıyla davamızın karargahıdır. İl başkanlarımız, davamızın illerdeki simge beyleridir, ülke yönetimlerimiz partimizin sahadaki Alperenleridir, şehremaneti başkanlarımız şehirlerimizin bakım erleridir. DÜRÜST Öğür’dahi fariza alan, organ olan beherglas kardeşim mutlu mücadelemizin kendi mahallindeki temsilcileridir. Bu anlayışla yekpare öğün arkadaşlarımdan ‘İbrahim’in ateşine akarsu haiz karınca’ misali, ‘Benim olmadığım yerde kimse yoktur’ şuuruyla, var gücüyle çalışmasını, çabalamasını bekliyorum.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın katılımcılarına yönelik sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençler, unutmayın omuzlarınızda kilolu tıpkı dara taşıyorsunuz. Çabucak 85 milyonun değil, istem coğrafyamızdaki 100 milyonlarca kardeşimizin bile umudunu taşıyorsunuz. Helal azık peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye şiddetli evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki gençlerimizin, güneşin altında ter döken çiftçilerimizin, devlete hizmet fail kamu görevlilerimizin, eli alesta gözü ufukta sefer muntazır askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, güvenlik korucularımızın, al bayrağımızı dünyanın dört bir ucunda gururla dalgalandıran resmi ve özel tüm temsilcilerimizin, ülkenin geleceğine envestisman özne girişimcilerimizin, ciğerparelerine ittihat etmek üzere 1080 gündür yavru nöbeti markajcı Diyarbakır annelerinin, 15 Temmuz gecesi kemiksiz elleriyle tankları durduran kahraman milletin, elhasıl 85 milyonla gelişigüzel yüzlerce milyon dostumuzun üstelik mesuliyetini taşıyorsunuz.”

“Bizim bu ülkeye henüz yapacak çok işimiz, haddinden fazla hizmetimiz var”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçkin adımda, değme faaliyette bu şuurla akıntı edildiğine özden inandığını belirterek, “Bizim bu ülkeye elan yapacak çokça işimiz var, bizim bu millete getirecek çıktı hizmetimiz var, bizim evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak çıktı adımımız var. Bizim Orta Asya’dan Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına kadar gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş 100 milyonlara verecek bundan sonra umudumuz var. Bizim maziden atiye kurduğumuz köprümüzü uzatacak çıktı yerimiz var.” dedi.

Cumartesi haset Çorum ve ardından Nevşehir’üstelik Hacı Bektaş Veli’nin Hakk’a Yürüyüşünün 751. Yıl Dönümü Ihtifal Programı’na katıldığını hatırlatan Erdoğan, “Bir olduk, iri olduk, yaşayan olduk, ahi olduk, hep gelişigüzel Türkiye olduk.” ifadelerini kullandı ve daha yapacak haddinden fazla işlerinin olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Allah’ın izniyle bunların hepsini de hayata geçireceğiz. YANLIŞSIZ Parti’nin bundan sonraki yıl dönümlerini aha bu adımların eşliğinde daha balaban tıpkı gururla, sevinçle, çok henüz şişman ayrımsız coşkuyla kutlayacağız. Çünkü tığ bu kocaman milletin sinesinden doğma, onun gösterdiği istikamet dışında hiçbir yola başlama etmemiş, kaderini onunla bütünleştirmiş tıpkısı hareketiz.

Herkes kadar tığ de benzeri bölüm bu fani alemden göçüp gideceğiz. 2 metreküplük benzeri oyuntu bekliyor bizi ve geride ayrımsız zaman bizim ecdada yaptığımız gibi nesiller süresince bütün hayırla namahrem edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, fetihler bırakmış olmayı beklenti ediyoruz.”

“2023 gençliğimizin patlama yılı olacak”

Reisicumhur Erdoğan, salondaki gençlerin tezahüratları üzerine, “İşte deneyimsizlik burada, ben de bu gençliğimizle övünç ediyorum. Haddinden Fazla himmet edeceğiz, haddinden fazla çalışacağız, 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak. Sizlerin rastgele birinizin de bir hissiyatı taşıdığından zerre kadar şüphem namevcut.” değerlendirmesinde bulundu.

(Sürecek)

Share: