Reisicumhur Erdoğan: Bugün 2002’ye bakarak daha huzurluyuz (2)

‘CHP VE YANDAŞLARI, KENDİLERİNİ YENİLEMEMEKTE ISRAR EDİYOR’

Reisicumhur Erdoğan, akıbet 21 yılda Türkiye’ye pek çokça öz kazandırdıklarını ve bunun amacıyla hamdettiklerini belirterek, “21 yılda yaşanan onca değişime karşın millete yukarıdan icra vekili yüklenici CHP zihniyeti, yerinde saymayı sürdürüyor. Türkiye’nin katettiği onca mesafeye karşın CHP ve yandaşları değişmemekte, kendilerini yenilememekte ısrar ediyorlar. Daha ilk da ayrımlı vesilelerle rapor ettim. Bu ülkenin sunma büyük açığı; demokrasiyi içselleştirmiş, milletin değerleri ile barışmış, yerli ve milli tehalüf açığıdır. Bu ülkenin yer mehabetli sorunlarından biri, siyasetin tabiatında var olan rekabeti, husumetten ibaret gören kutuplaştırıcı politika tarzıdır. Türkiye’yi ve Türk demokrasisi muntazır esas hırs nesir, imar ve ihya yerine yıkmayı, bulunmayan etmeyi, siyasetlerinin merkezlerine yerleştiren rövanşist yaklaşımlardır. Girdikleri gelişigüzel seçimde sandıkta milletten tokat yiyenler, maatteessüf iktidara karışmak amacıyla darbeden sokak olaylarından dış desteklerden hatta FETÖ’cü alçaklardan birlikte medet ummuşlardır. 27 Mayıs’tan itibaren demokrasimizin askıya alındığı vasilik girişimlerinin hepsinin arkasında işte bu kısıtlayıcı, tepeden inmeci, dayatmacı izan var” dedi.

‘FARKLI DÜŞÜNENLER TEHDİT EDİLMEKTE’2023’e giden süreçte benzer senaryoların yeniden tedavüle konulduğunu belirten Erdoğan, “Ülkemize çok güç bedeller ödeten tabiat tartışmaları, bozuk Türkiye heveslisi bu kesimler aracılığıyla medya ve sosyal medya üzerinde yeniden alevlendirilmeye çalışılıyor. Polisimizin kül yönleriyle açığa çıkardığı adli vakalar, bir 1980 öncesinde olduğu kabil insanlarımızı birbirine kışkırtmanın vasıtası haline getiriliyor. Türkiye’nin geride bıraktığı içtimai kırık hatları gene bu çevreler eliyle kaşınarak provakasyon ara bulucu olarak kullanılıyor. Ülkeye ve millete hizmetten başka hiçbir gayesi sıfır bürokratlar, bay Eksiksizlik aracılığıyla haddinden fazla ayan ve net gözdağı ediliyor. Devletimizin iş yapamaz kuzuluk getirilmesi isteniyor. Budun iradesini künde fail kurumlar, amaç alınarak ve isteyerek bir şekilde yıpratılarak siyasa kurumuna olan cüret sarsılmaya çalışılıyor. Antlaşma değişse üstelik aktörler değişse dahi ifadeler değişse bile oynanan baziçe değişmiyor. Milletimizin birliğine, toplumumuzun huzuruna, demokrasimizin kazanımlarına müteveccih bu saldırıların başrolünü serencam 70 yıldır olduğu kadar zaman üstelik gine CHP üstlenmektedir. Farklı düşünen, farklı giyinen, ayrımlı siyasal tercihlerde bulunan insanlar CHP ve ortakları aracılığıyla tehdit edilmekte, sindirilmeye ve korkutulmaya çalışılmaktadır. Yaşanan değme hadise bunların değişik maskelerin arkasına gizledikleri faşist yüzlerini, baskıcı, diktacı ve bilgisiz karakterlerini meydanda gösteriyor. Tüm bunlar dönüş kabilinden ortadayken politik hırsları sebebiyle muhalefetin yadımlama masasında garnitür namına saha almakta tek uymazlık görmeyenleri milletimizin takdirine havale ediyoruz” diyerek konuştu. ‘GEÇMİŞİNİ REDDENLERİ KENDİ HALLERİNE BIRAKIYORUZ’

Çorum ve Nevşehir’e gerçekleştirdiği ziyaretlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çorum’birlikte nefis bir menü koymuşlar pankartla o menüyle beraber de bu yuvarlak masada olanlara biz birlikte orada ‘afiyet olsun’ dedik. Hamdolsun, Çorum’birlikte resmi nicelik adına söylüyorum, 50 bin kişinin katılımıyla yüce tıpkı mitingi gerçekleştirdik. Oradan Hacıbektaş’a geçtik, Hacıbektaş’ta de yeniden verilen cirim 10-15 bin birey oradaki bizim programa ortaklık ettiler. Burada Hars ve Turizm Bakanlığı’mıza üstelik teşekkürname ediyorum. Onlar birlikte kıytırık adamakıllı tıpkı program hazırladılar ve o akşam Hacıbektaş’ta filhakika gerek oradaki cümle tıynet ve hesap ayrımı gözetmeden kardeşlerimizle birleştik, bütünleştik, tıpkısı olduk, bilgili olduk ve güçlü olduk kardeşliğimizi tescil ve teyit ederek yolumuza bitmeme ettik. Bütün bunlarla beraber bir zamanda Çorum’üstelik kullanılmamış iklim binamızın bile açılışını yaptık. Bu üstelik davamıza, tamam Çorumlu kardeşlerimize dobra olsun. CHP’li yazar ve siyasetçilerden değme zaman paylama yedikleri halde 3 kuruşluk menfaatleri için geçmişlerini reddedenleri kişi hallerine bırakıyoruz. Tığ milletimizle gelişigüzel türe yolda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Share: