Palandöken Ski Merkezi’nde yılbaşı tatili hazırlıkları tamamlandı

Erzurum’daki Palandöken Kayak Merkezi, yılbaşında dar içi ve dışından misafirleri ululamak üzere hazırlıklarını tamamladı.

Havalimanına yakınlığı zımnında yabancı misafirlerin beraberinde evcil turistlerin da tercih ettiği Palandöken, mufassal ve yalman pistleriyle her yıl binlerce kayakseveri ağırlıyor.

Hem aç hem de acemilerin kayak yapabileceği birçok almaşık piste eş olmasıyla şita turizminin ışıldak yıldızı Palandöken’deki otel sahipleri ve turizmciler, yıpranmamış yıla kayak yaparak girecek turistler üzere vacip hazırlıkları tamamladı.

Yılbaşı rezervasyonlarıyla otellerin büyük oranda dolduğu merkezde, parçalanmamış eksikler giderildi.

Eğlence programlarıyla tatilciler dörtköşe anlar yaşayacak

Ski merkezinde, yılbaşı gecesi münhal fişek ve kayakçıların meşaleli gösterilerinin yanı sıra deli dolu müzik, geceleyin kayağı gibi türlü aktivitelerle tatilciler sevinçli anlar yaşayacak.

Palandöken’deki tıpkı otelin umumi müdürü Ulvi Güney, AA muhabirine, yılbaşı için kırcı kırcı tıpkı yapılanma hazırladıklarını söyledi.

Suni karlama sistemi sayesinde pistlerde kar sorunu olmadığını ifade fail Güney, “Kar kalitemiz şu dakika çok iyi. Türkiye’de çabucak müstear karlama sistemi Erzurum Palandöken’bile var. Bu nedenle bizim kar sorunumuz namevcut. Buraya gelen bilcümle misafirlerimiz yılbaşında kayak yapabilecek. Rusya’dan doğrudan seferler olacak ve yılbaşı organizasyonlarımız birlikte ona bakarak yapıldı. Korkulu anlamda sunturlu eğlenceler var. Hem iç hem de dış pazara göre aktiviteler olacak.” dedi.

“Rezervasyonlar şu zaman istediğimizin üstünde”

Ayrıksı bir otelin genel müdürü Ömer Akca bile Palandöken’dahi 10 gündür sezonun berrak olduğunu hatırlattı.

Tüm otellerin yılbaşı moduna girdiğini ve gelen misafirlerin yıpranmamış yıla eğlenerek gireceğini tamlayan Akca, şöyle konuştu:

“Katıksız kar ve protez karlamayla pistlerin nazik bölümü bariz. Gelen misafirler kayağa doyuyor. Yılbaşı moduna girdik, rezervasyonlarını mütemmim var, bitmeme edenler var. Rezervasyonlar şu an istediğimizin üzerinde. Yılbaşı için gelen misafirler olağandan aktiviteye doyacak. Artağan miktarda özel yiyecekler, gösteriler, berhava fişekler olacak. Bazen hususi aktiviteler var. Bütün personelimizle hazırız. Doya doya bire bir yılbaşı periyodu geçireceğiz. Gelen misafirler, sabah sekiz akşam sekiz selis 12 saat ski yapabilecek.”

Share: