Pakistanlı Mezun: Çin-Pakistan İlişkilerinde Takarrüp Yaşanıyor

İSLAMABAD, 11 Ilk Teşrin (Xinhua) — Pakistan’ın dış ilişkilerden sorumlu Şevket Bakanı Hina Rabbani Khar Salı günü yaptığı açıklamada, ülkesinin Çin ile ilişkilerinde yakınlaşma olduğunu belirtti.

Pakistan Senatosu’na hitaben yaptığı konuşmada Khar, iki tarafın ekonomik, siyasi, savunma ve kültürel alanlar dahi dahil kalkmak üzere mütenevvi alanlardaki düet ilişkilerin hep yönlerini dikkatle geliştirmekte olduklarını söyledi.

Bakan, Pakistan’ın, Çin’den mevrut yatırımları artırmaya, dirimlik önemde olan ekincilik sektöründeki işbirliğini geliştirmeye ve Pakistan ihracatına yönelik ilişki erişimini genişleterek soylu erki işbirliğini artırmaya kararlı olduğunu vurguladı.

Khar, Pakistan ve Çin’in, siyasal ve iktisadi ilişkilerin beraberinde afiyet sektöründe dahi mail işbirliği zarfında olduğunu belirtti.

“Kovid-19 pandemisinin öğün açtığı kısıtlamalara karşın kayırıcı düzey ziyaretler gerçekleşti” diyen Khar, Çin’in tıbbi arkalama ürünleri sağlayarak, ülkesine Kovid-19 pandemisiyle mücadele etmesi için destek verdiğini sözlerine ekledi.

Share: