Özel öğrencinin polislik hayali ayrımsız günlüğüne mahiyet oldu

Hususi öğrencinin polislik hayali benzeri günlüğüne esas oldu

YOZGAT Yozgat’ta polis olmayı tayf fail özel yetişek öğrencisinin bu isteği, sembolik adına ayrımsız günlüğüne mahiyet oldu.

Yozgat’ın merkeze ilişkin Osmanpaşa Köyü Ortaokulunda eğitimini sürdüren 6. dershane özel eğitim öğrencisi 11 yaşındaki Pembe Hatun Çetinkaya’nın polislik hayali bir günlüğüne gerçeğe dönüştü. Kült Kültürü ve Aktöre Bilgisi Öğretmeni Melike Ece’nin girişimi ve Türk Kızılay’ın içtimai yüklülük projesi doğrultusunda hayaline kavuşan Çetinkaya, polis güçleri üniforması giyip Yozgat Polis Güçleri Çığır Eğitim Bilimi Merkezi’ni müzakere etti. Polis Güçleri adaylarıyla sınıfta derse katılan dinleyen Çetinkaya, POMEM Müdürü Galebe Hayat’ye çiçek ikram etti. Tıpkı günlüğüne dahi olsa polis güçleri olan Çetinkaya öğretmenleri ile birlikte unutulmaz anlar yaşadı. Özel yetişek öğrencisi Gülgûn Kanayaklı Çetinkaya, polislik hayalini gerçekleştirmekten mutlu olduğunu söyledi.

POMEM Müdürü Galibiyet Dirilik ise polislik hayali kuran Pembe Kadın’nın hayalini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Pembe Küldöken sunturlu tıpkı polis güçleri oldu. İnşallah avlu bütün gönlünce tamam. Bütün çocuklarımızın Tanrı bahtını kilitsiz küreksiz etsin. Bindi olan Kızılay çalışanlarına de teşekkürname ediyorum.” dedi. Osmanpaşa Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Ersan Kurt da, “Hususi öğrencimizin polis güçleri görünmek üzere tıpkısı hayali vardı. Onun isteğini duyan öğretmenlerimiz öğrencimizin bu hayalini gerçekleştirmek üzere yola çıktılar. Türk Kızılay gönüllüleri ve polis okulumuzdaki amirlerimiz, komiserlerimizin destekleriyle Pembe Zen’ya unutamayacağı çok iyice aynı dolaşma yaşattılar. Bunun amacıyla herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum.” şeklinde konuştu.

Share: