Otobüs şoförünün oğlu Kınay: “Babam frenlerin arızalandığını ayırt edince yolculara panik yapmamalarını söylüyor”

Otobüs şoförünün oğlu Kınay: “Babam frenlerin arızalandığını ayırt edince yolculara ürkü yapmamalarını söylüyor”

AĞRI – Balkı’üstelik esbak meydana mevrut ve 7 vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan otobüs kazasında, otobüs şoförünün oğlu kazayla ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Balkı’nın Tutak ilçesinde dün öğle saatlerinde Van’dan Dert istikametine giden bulaşıcı otobüsünün freni patlaması konusunda alın şeritten gelen 2 tıra çarparak alaz aldı. 7 kişinin hayatını kaybettiği 18 kişinin bile yaralandığı kazada otobüs şoförü olan 58 yaşındaki Abdulkerim Kınay’ın oğlu Esat Kınay, babasının 40 almanak otobüs şoförü olduğunu ve otobüsün frenlerinin tutmadığını fark ettiği anda yolcuları uyararak art tarafa geçmeleri ve rahat olmaları üstüne uyardığını iddia etti.

Kazayla ilgili yaralılardan ve görgü tanıklarından aldığı bilgileri açıklayan Esat Kınay, “Babam Van’dan İstanbul istikametine gidiyor. Van’dan Sap’a büyüklüğünde geliyor ve frenlerin arızalandığını ayırt edince yolculara ürkü yapmamalarını ve geriye akıllıcasına gitmelerini söylüyor. Geriye giden yolculardan ayrımsız tanesi tıra çarptıktan sonra camdan fırlayarak başka çükündür arabasının içine düşüyor. Çokça şükür ona aynı şey olmadı. Keşke diğerlerine de tıpkı molekül olmasaydı, babama birlikte ayrımsız özdek olmasaydı. Babam 112’yi arayarak frenlerin yırtık olduğunu bildirmiş. Tığ bunları gaileli olan ve deneyim tanıklarından duyduk. Babamı tanılamak için analiz verdim sonuçları bekliyoruz. Testler Trabzon’a gönderilmiş.” ifadelerine kayran verdi.

Share: