Otizmli taze kızın gelinlik giyme hayali töz oldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, otizmli zihayat kız üzere gerçeği aratmayan temsili dernek gerçekleştirildi.

Tavşanlı’dahi 18 yaşındaki otizmli İnci Kaya’nın gelinlik hayali töz oldu. Anne Hasibe ve ağababa Osman Kaya kızlarının gelinlik giyme hayalini tıpkı gelinlik alarak gerçekleştirmek istedi. Henüz sonra bu manzara Türk Kızılayı Tavşanlı Şubesi, TES- İŞ Sendikası ve İlçe Inanma Müdürlüğü ile üstelik görüşülmesi sonucu henüz serbest çerçevede gerçekleşti.

Gelinlik giyen İnci, temel ve babası ile çevresinin sayesinde hem hayalini gerçekleştirdi hem birlikte gönlünce eğlendi. Hususi bire bir ambulansın eş aracı olması ve henüz sonra polis trafik ekiplerinin birlikte katılımı ile kafile kiralanan dernek salonuna gitti. Burada etkinliğe katılanlar de zinde kızın mutluluğuna eş oldu.

Anne Hasibe Kayaç, kızı İnci’nin 2 kız çocuğundan ikincisi olduğunu belirterek, “Otizmli olan kızım incinin bildirme nazik hayali tıpkı gelinlik giymekti. Rastgele dinç kızın hakkı olduğunu düşündüğüm üzere, kızımın dahi bu hayalini akdetmek amacıyla hakeza tıpkı yola çıktım ve onun hayalini gerçekleştirdim. Çokça mutluyuz. Bu dileği de temel oldu. Gördüğünüz kabilinden kızım çok bahtiyar oldu. Kızımı gelinlikle gördüğüm süresince köle mutlu oldum. Emeği sabık herkese, davetimize lüzum yazar gelen herkese tükenmez teşekkür ederim” dedi.

Gelinlik giydiği üzere haddinden fazla mutlu olduğunu ifade fail İnci ise gerçekleştirilen düğünde doyasıya eğlendi. – KÜTAHYA

Share: