Osmaniye’deki deri kentlerde ilaçlama ve dezenfekte çalışması

OSMANİYE’de kurulan oba kentlerde belediye ekiplerince ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları kesintisiz sürdürülüyor.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki balaban depremden etkilenen Osmaniye’bile depremzedeler üzere 22 noktada şişko hayat alanları oluşturuldu. Asrın felaketi adına nitelendirilen tahripkâr depremlerin arkası sıra kurulan Osmaniye Belediyesi Facia İrtibat Merkezi’nden yönlendirilen cemi birimler, depremzede vatandaşlara yardımcı olmak için el edildi. Bunun yanı sıra, Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Amirliği’ne sınırlanmış 30 şahsiyet ekip de çadır site çevrelerinde salgın hastalıklara alın ilaçlama çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Arkası Sıra ise şişko alanlar ile çadırların çevresinde dezenfekte işlemleri yapılıyor.

İlaçlama ve dezenfekte çalışmalarının koskocaman olduğuna değinen vatandaşlar, yaşanan depremin ardından şişman yaşam alanları kurulduğunu, bu alanlarda aileleri ile brilikte kaldıklarını belirterek, belkili hastalıklara alın Osmaniye Belediyesi ekipleri tarafından ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yapıldığını rapor etti.

Osmaniye Belediyesi’nin eksiksiz birimlerini depremin yaralarını örtmek amacıyla seferber edildiğini ifade fail Belediye Reisi Ayar Esmer, dolgun hayat alanlarında hayatlarını sürdüren ailelerin sağlıklarını koruyabilmek üzere ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarının durmaksızın devam edeceğini söyledi.

Share: