Osmaniye Emlakçılar Derneği Başkanı Altundemir: “Bu Süreçte Artık Hür Düzlük İsteyenler Var”

SENET DEMİRCİOĞLU

6 Küçük Ay depremlerinin ardından vatandaşların bağımsız milletvekili evlere talebi arttı. Osmaniye Emlakçılar Derneği Başkanı Hüseyin Altundemir, “Şu anda müstakil evlere bundan sonra talep var. Gücümüzün yettiğince depremden zarar gören arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu süreçte daha çok hür düz isteyenler var. Osmaniye kesim bölge değişiyor ama şu anda toprak soran yok hemen ‘hür ocak nerede var’ diyor. Yani nereyse insanlar imdi orada oturmaya razı geliyorlar” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki iri depremin etkilediği illerden Osmaniye’dahi vatandaşların hür evlere talebi arttı. Osmaniye Emlakçılar Derneği Başkanı Hüseyin Altundemir, “Dernek adına arkadaşları bilgilendirdik. Bu depremde zarar gören vatandaşlarımıza olanaklı derece havari olup, bunlardan bu süreçte hizmet bedeli alınmayacağı üzerine tığ uyarılarımız yaptık. Uyarılarımıza uymayanları üstelik dedik kim bizlere bildirin, biz icabında onların ruhsatlarını, aksiyon yeri ruhsatlarını nakız ettireceğiz” diyerek konuştu.

“FAHİŞ FİYAT İSTEYENLERİ BİZ ALMAYACAĞIZ”

Hüseyin Altundemir, şunları söyledi:

“Zelzele sonrası fiyatlar noktasında havas aldık tığ dahi. Tığ elhak arkadaşlarımızı uyardık gerekirse eş sahipleri evlerini kendileri versin. Biz banko bey noktasında olsun, isticar noktasında olsun, fahiş eşit isteyenleri banko tığ almayacağız, eş sahipleri kendileri versin. Bizim arkadaşlarımıza önerimiz bu olmuştur. Az Buçuk dahi takanak operasyonu var, aha evler şu büyüklüğünde olmuş, işte evler bu kadar olmuş. Zaten depremden geçmiş evler aha bu doların yükselmesiyle, bu enflasyonun yükselmesiyle filhakika aynı kira sıkıntısı vardı. Herif kirada bin liraya oturuyorsa aha geldi diyor kim benim evim 2 bin liralık. Fakat şu anda deprem bölgesinde, depremden sonra oluşan bazen ahval bence algı operasyonudur. Yani hiç kimsenin bunu yapacağına inanmıyorum. Sarsıntı dolayısıyla 2 bin teklik meydan oldu 6 bin teklik, 10 bin liradan bahsediyorlar, hakeza tıpkısı madde namevcut.

“MÜSTAKİL OCAK TALEBİ ARTTI”

Şu anda özgür evlere çıktı kâm var. Gücümüzün yettiğince depremden engel gören arkadaşlara apotr olmaya çalışıyorum. Bu süreçte bundan sonra bağımsız milletvekili vadi isteyenler var. Osmaniye kesim nahiye değişiyor ama şu anda mıntıka soran bulunmayan takkadak ‘müstakil familya nerede var’ diyor. Yani nereyse insanlar bundan sonra orada oturmaya razı geliyorlar.”

Share: