Ordu’da turizmi canlandırma çalışmaları devam ediyor

Ordu’nun menderesleriyle adlı Perşembe Yaylası’nda iki defa hamam albeni balonu deneyim uçuşu yapıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan kayıtlı açıklamada, Kapadokya özellikle başlamak amacıyla beş altı şehirde muteber palavra turizminin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde beğeni harikası, menderesleriyle adlı Aybastı ilçesine sadık Perşembe Yaylası’nda dahi başlatılması için iki kez sınama uçuşu gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, görüşlerine düz verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, Perşembe Yaylası’nın, dünyanın basit sunturlu bölgelerinden biri olduğunu vurguladı.

Perşembe Yaylası’nın menderesleri, tatlı akarsu midyeleri ve su samurlarıyla çokça meşhur olduğunun altını çizen Güler, şunları kaydetti:

“Bu bölgeyi benzeri cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. İki yıldır üstünde çokça yavaş yerine çalışıyoruz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün yaptığı icraat müspet sonuçlar verdi. Tığ bunun sonucunda birlikte iki balonla turizm çalışmalarına ciddilik vereceğiz ve bu adamakıllı, beğeni harikası yeri gök yüzünden birlikte strateji fırsatı bulacağız. Bu yeni üstelik atılımla yaylamızın alfabe ve kışıyla hep güzelliklerini hem evcil hem da ecnebi turistlerimize sergileme imkanımız olacak. bu haysiyetle serencam evre mutluyuz.”

Çalışmaların tamamlanmasının arkası sıra yaylada ilk etapta 2 sıcak çekicilik balonu ile turizm amaçlı pervaz yapılmasının planlandığı bile belirtildi.Share: