Ordu’da Karadeniz fıkralarını aratmayan apartman! Görenler müstacelen fotoğrafını çekiyor

Altınordu ilçesi Kenar Mahallesi’nde yıllar ilk yapılan 3 eğik tıpkı evin 2 ve 3’üncü katındaki balkonları, yan tarafından kat geçeceği üzere yıllar önceki fek edildi. Iri araçların geçişlerine bariyer olan balkonlar yıkılınca kapıları ise yerinde kaldı.

GÖREN IŞIK ÇEKTİRİYOR

Evin içerisinden aracısız adına 2 ve 3’üncü kattan sokağa çıkışı bulunan, görenlerin dikkatini çeken kapılar, bazen vatandaşlar eliyle fotoğraflanırken, ev sahiplerinin ise ev dışında yaşadığı, yılda benzeri yol geldikleri öğrenildi.

“İLK NÖBET GÖRENLER ŞAŞIRIYOR”

Mahalle sakinlerinden Ertan Cıda, balkon kapılarını ilk kez görenlerin şaşırdığını ve foto çektiklerini belirterek, “Binada önceden teras vardı. Bura normalde binaya ilişkin yeşil alan. Buraya yıllar geçmiş kere açıldı, o esnada şişman vesait geçemeyince teras tağyir oldu. Burası yıllardır bu şekilde. Burayı ilk kez gören şaşırıyor ve fotoğrafını çekiyor. Hastalık böyle tıpkısı konu olduğunu bize soruyorlar ve tığ bile yanıt veriyoruz. Yapı sahipleri Almanya’üstelik yaşıyorlar ve yılda ayrımsız nöbet geliyorlar. Onun haricinde oturanlar olmuyor” dedi.

“KARADENİZ HALKININ ÖZELLİĞİ”

Saflık Çelik isimli mahalle sakini balkonun yıkılmasının peşi sıra kapıların boşta kaldığını tabir ederek, “Bu Karadeniz halkının özelliği, kimi vakit hakeza şeyler olacak” diyerek konuştu.

“İLGİNÇ BİR GENIŞLIK”

Kapıların askıda kalmasının ilginç ayrımsız boyut olduğunu ifade fail Hüseyin Melik Pamuk üstelik kapıların bu şekilde durmasının bire bir mantığı olmadığını ve görenlerin dikkatini çektiğini rapor ederek, “İlginç bir ebat. Karadeniz zekası Türkiye’bile eksantrik yerde namevcut. Bir Vakitler bura sokaktı ve merdivenler vardı. Gelişme olduğu amacıyla buradan nöbet geçti ve balkon kapandı” şeklinde konuştu.

Share: