Ordu Celal Hastanesi’nde tüp işkembe ameliyatları yapılmaya başlandı

Kargaşa Devlet Hastanesi’nde tombul mide ameliyatları yapılmaya başlandı

ORDU – Cıvıl Cıvıl Ihtişam Hastanesi’nde, alışılagelen şartlarda büyüklük hastanelerinde yapılmayan fakat arzu yoğunluğundan belde alınan kararla alay malay şişman göden ameliyatları yapılmaya başlandı.

Ekipmanların ve cihaz alımının yapılmasının arkası sıra başlayan ameliyatların ilkini Gastro Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Salih Can Çelik ve ekibi yaptı. Yapılan operasyon ve proses üzerine konuşan Opr. Dr. Salih Fert Polat, daha geçmiş büyüklük hastanelerinde bu ameliyatın yapılmadığına ilgi çekerek, “Öncelikle Cıvıl Cıvıl’bile onkolojik cerrahi vakaları ile başladık fakat Kargaşa’dahi hastalardan gelen dilek ve ihtişam hastanelerinde daha önceki yapılmadığı üzere obez parasız gruplarımız üzere dahi tuluk göden ameliyatlarına bidayet kararı verdik” dedi.

İlk dolaşma üç pestil cerrahi müdahale edildi

Artık Kalabalık Ihtişam Hastanesi’nde şişman mide ameliyatlarının yapılmaya başlandığını tamlayan Dr. Polat, ilk ahit üç hastanın ameliyatının yapıldığını, bu ameliyatların bile başaralı geçtiğini tabir ederek, “İlk dönme üç hastamızı ameliyat ettik. Üç hastamız da bizim heyetlerimizden geçti kilo, kabile oranları bu ameliyatın celal hastanemizde yapılması uygundu. Üçünün da ameliyatını ameliyatını başarı ile gerçekleştirdik. Bu bir takım işi. artık bile bakir hastalarımızla bu ameliyatlara bitmeme etmeyi planlıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Ameliyat olan hastalardan birinin Sivas’ta hemşirelik özne Firak Güveri olduğunu belirten Polat, “Ayrılık Hanım Sivas’ta bacı. Yıllardır araştırmış amma atılganlık edememiş. Kazanacağı yararları paylaştığımızda faaliyetler olmaya karar verdi. Bugün ameliyatın beşinci haset. Oral gıdalarına başladık. rastgele sıkıntımız olmadı. Zaman taburcu olmasını planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Tüp göden ameliyatı olan Ayrılık Güveri üstelik kendisini faaliyetler eden Opr. Dr. Salih Fert Polat ve ekibine teşekkürname ederek, “Sivas’ta hemşireyim. Kilogram probleminden yağlık afiyet sorunları yaşıyordum. Şişman işkembe ameliyatı olmayı düşünüyordum ama sürece karar verememiştim. Salih Can Bey’i Kalabalık’dahi duyduktan sonraları kendisi ile iletişime geçtim. Esen olsun proses hakkında beni bilgilendirdi, içimi rahatlattı. Sonraları işler olmaya karar verdim. Çok iyiyim, tek ağırbaşlılık, sav yaşamadım” ifadelerini kullandı.Share: