ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyelerinden şarkıcı Gülşen’e tepki

Isparta ve Burdur’birlikte ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen hakkında, konserinde önder hatip liselilere müteveccih gider ettiği sözlerden çevre hukuki proses başlattı.

Isparta’daki dernekten yapılan mukayyet açıklamada, imam hatip okullarının, öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile ülkenin eğitim bilimi sisteminin aynı parçası olduğu belirtildi. Eğitim sisteminin ortamında farklı kademelerde birçok ayrımlı meslek türü olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İmam Dil Cambazı Okulları de bu okullardan biridir. Meslek türleri içinde önder dil cambazı okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim kabul etmek talip beherglas vatandaşımızın tercihi, bir değişik ekol türlerini yeğleme eden vatandaşlarımızda olduğu kadar anne bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus asıl eş hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam hatip okullarının mezunları ve mensupları namına farklı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik seçme nev ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve ağır sıklet görüyoruz. Gülşen isimli tıpkı şahsın dinleti sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre hedef ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına tıpkısı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine kelimesi kelimesine reddetme ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından belde kendisini hovarda kınıyoruz.”

Burdur

Burdur Cumhuriyet Altını Meydanı’nda grup yerine izah eden Mehmet Erdoğan, önder dil cambazı okullarının eğitim hayatına şımarıklık katan okullar olduğunu söyledi.

Saygısızca yaklaşım amacıyla yekpare mortocu dil cambazı okulu mezunlarını ülfet önünde hesap sormaya nida eden Erdoğan, “ÖNDER İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde bugün tamam illerimizde yapılan bu matbuat açıklamasını bizler dahi Burdur’dahi sizlerle paylaşıyoruz. Peşi Sıra Cumhuriyet Altını Savcılıklarına bahis konusu eş karşı hukuki iş yapılması üzere yanlışlık duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.” dedi.

Share: