Ölümsek diyetlerle ilişik diyetisyenden koca izahat

– Ölümsek diyetlerle ilişkin diyetisyenden balaban meşruhat

Diyetisyen Eda Ünal, zayıflamak için beğenilen bitkisel kokteyl ve hapların tansiyonu yükseltmesinin yanı sıra böbrekler ve karaciğerde tahribata sebep olabileceğini söyledi

SİVAS – Diyet Uzmanı Davranım Ünal, cılızlaşmak amacıyla makbul bitkisel kokteyl ve hapların tansiyonu yükseltmesinin birlikte böbrekler ve karaciğerde tahribata etken olabileceğini söyledi.

Medicana Hastanesi Diyetisyeni Hattıhareket Ünal, zayıflama tozu, hapları ve bitkisel karışımlar kullanarak adeta ölümsek perhiz yapanlar amacıyla mefret açıklamalarda bulundu. Ünal ” Zayıflama amaçlı satılan bitkisel muhtevalı karışımlar ve hapların kullanımı vücutta kalımlı hasarlara kere açabiliyor” dedi.

“Çokça bayağı mevrut tabii muhtevalı karışımlar ve haplara başvuruluyor”

Diyetisyen Tavır Ünal, önemsizleşmek isteyenlerin olağan ve popüler olan yollara başvurduğunu söyleyerek ” Çevremizde pekâlâ kilogram problemi canlı kişilerle karşılaşıyoruz. Bunun sebebi yurt ve denyo tagaddi, hormonlar ve genetik sebeplerde olabiliyor. Kilo probleminin altındaki anne sebepleri fasletmek yerine şu anda çokça popüler olan ve basit gelen bir nice yola başvuruyoruz. Bunlardan biri bile katıksız muhtevalı karışımlar ve haplar. Bunların c vücutta mihman hasarlara posta açtığını biliyoruz” diyerek konuştu.

“Paketli gıdaları tüketmemeye başlayarak kilogram vermemiz olabilir”

Evde su tüketimine dikkat ederek, paketli gıdaları tüketmemeye başlayarak, stabil beslenip porsiyon kontrolü yaparak kilogram vermenin benzer olduğunu anlatım fail Ünal, ” Hele çevremizde ki insanlar bitkisel ve natürel olan ürünlerin vücutlarına beis vermeyeceğini düşünüyor. Özellikle bizim önermediğimiz nebati karışımlar, haplar ve karıştırılmış bitki çayları; kalpte hafakan, tansiyon yüksekliği, böbreklerde ve karaciğerde tahribata sebep olabiliyor. Tartıda bağan miktarlarda ayrımsız zayi olduğunu görüp bahtiyar oluyorlar fakat bu aynı akarsu kaybı oluyor. Teferruatlı vadede böbrekleri yoruyor. Bunun yanı sıra hemen organlara değil vitamin ve mineral kaybına bile etken oluyor. Hakeza şeylere değer etmemeliyiz. Bitkisel olduğu amacıyla tabii olduğuna inanarak mahdut haline başvurmamamız gerekiyor. Evde beslenmemize ilgi ederek de kilogram vermemiz kabil . Akarsu tüketimin dikkat ederek ve paketli gıdaları tüketmemeye başlayarak kilogram vermemiz tür.” şeklinde konuştu.

Genç kız ölümden dönmüştü

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Sivas’ta üniversite okuyan tüvana kız içtimai medyadan görüp aldığı zayıflama tozu sonrası fenalaşıp hastaneye bertaraf ve adeta ölümden dönmüştü.

Share: