Oltu Çayı’nda kaybolan babayı arama çalışmaları 120’nci gününde sonlandırıldı

ERZURUM’da otomobil ile çarpıştıktan sonradan Oltu Çayı’na düşen araçta kaybolan 2 bala babası güdücü Fevzi Bulut’u (62) arama çalışmaları, 120’nci günde sonlandırıldı. Kazada sürücünün eşi Neşe Keder (54) ile kızı Büşra Tosun’un (26) öldüğünü belirten Fevzi Keder’un arkadaşı Olta Görgülü, “Bulut’un kızı ve eşi, geberik çıkarılıyor. Amma Fevzi Bulut’u yüzlerce birey aramasına rağmen bulunamadı” dedi.

Kaza, 28 Nisan’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü günü Evet ilçesine sınırlı Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e revan Özkan Ölmez yönetimindeki 39 TD 124 plakalı araba ile karşı yönden mevrut Fevzi Keder’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı otomobil çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 açar, öğün kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden öz imkanlarıyla kurtulup, kıyıya sâdır Özkan Layemut ile eşi Müberra Ölmez, Oltu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BULUNSAYDI BİR MEZARI OLURDU’Başka araçtaki Fevzi Keder, eşi Bayram Bulut ve kızları 4 mahiye yüklü lavta Büşra Tosun’u keşfetmek üzere Oltu Çayı’nda mesai başlatıldı. Ekipler, Bayram Keder ile Büşra Tosun’un donmuş bedenine ulaştı. 2 kız çocuğu babası Fevzi Endişe ise bulunamadı. Ankara Açıkgöz Genel Komutanlığı’nda memur 7 şahsiyet SAK ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Endişe’u hatırlamak amacıyla 120 zaman gece gündüz çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan çalışmalar, 120’nci günde sonlandırıldı.

Fevzi Endişe’un mail arkadaşı Numara Okumuş, haddinden fazla kalbi kırık olduklarını belirterek, “28 April akşamı iki anahtar kaymakamlık yapıp, çaya düşüyor. Endişe’un kızı ve eşi, geberik çıkarılıyor. Gayrı araçtaki sülale-adam ise özlük imkanları ile esen kurtuluyor. Ama Fevzi Endişe’u yüzlerce gönül aramasına karşın bulunamadı. Çok üzüldüm. Bulunsaydı tıpkı mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk” dedi.

Share: