Okuldan dönerken köpeklerin saldırısına uğramıştı: Esnaf o anları anlattı

Okuldan dönerken köpeklerin saldırısına uğramıştı: Esnaf o anları anlattı

Köpeklerden kaçtı, yardımına bölgedeki esnaf koştu

SAKARYA – Sakarya’nın Akyazı ilçesinde okuldan evine dönen aynı yavru çıkmaz köpeklerinin saldırısına uğramıştı. Köpeklerden kaçan bala, çevredeki esnafında müdahalesiyle olayı yara almadan atlatmıştı. Kameralara bile yansıyan içtinap etmek meşgul anları esnaf anlattı.

Olay, 25 Son Teşrin Cuma Namazı haset akşam ezanı saatlerinde Ömercikler Mahallesi 8013. Sokak üstünde meydana gelmişti. Okuldan evine dönen çocuğa çıkmaz köpekleri saldırdı. Köpeklerden kaçmaya başlayan çocuğun yardımına çevredeki esnaflar yetişti. Durumu ayırt eden duygulu vatandaşlar, dükkanlarından çıkarak köpekleri bölgeden uzaklaştırdı. Çocuğun üzücü almadan atlattığı imtina etmek komple olayı ajanda ise güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, kaldırımda giden çocuğa köpeklerin saldırdığı anlar, çocuğun kaçması ve o esnada bölgedeki esnafın dükkanlarından çıkarak köpekleri uzaklaştırması düzlük aldı.

“Ses üstüne dışarıya çıktım ve köpeklerin saldırdığını gördüm”

Olayın yaşandığı sokakta berberlik fail Necmettin Ayrıntılı, “Rastgele akşam çocuklarımızın okuldan çıktıktan sonra evlerine müracaat etmek için kullandıkları kat burası. O akşam beribenzer çocuğa saldıran köpekler, farklı günlerde de buralarda sürü halinde geziyorlar. Esnaflar yerine biz onları buralardan uzaklaştırıyoruz. Olayın olduğu akçam çocuğumuz okulundan çıkmış ve rutin aynı şekilde evine gidiyordu. Ben bile o esnada dükkanın içerisindeydim ve haricen mevrut ses konusunda çıktım, köpeklerin saldırdığını gördüm. Değişik esnaf arkadaşlarımız çabucak çocuğu aldılar. Ego dahi o esnada masanın üzerinde mevcut sırça şişeyi köpeklere akıllıca fırlatarak uzaklaşmalarını sağladım. Bu şekilde çocuğumuzu bir tehlikeden kurtarmış olduk” dedi.

“Kapik meselesi kanayan yaramız”

Değişik bire bir esnaf Mualla Sami Ateş ise, “Bu köpek meselesi yıllardan beri bizim kanayan aynı yaramız. Belediye esasen bu köpekleri topluyor ancak yine bile saksı edilemiyor. Bu köpekler farklı kaza ve köylerden bırakılıyor” diyerek konuştu.

Share: