Oğuz Kaan Salıcı: “Chp, Başını Örtenin birlikte Başını Açanın birlikte Başı Açık Olanın bile Teminatıdır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Ankara’de; CHP Sincan İl Başkanlığı’nın düzenlediği unsur ortaklık töreninde partiye kullanılmamış katılan Nurten Bulut’un konuşmasının ardından; “Az ilk kürsüye Nurten Hatun geldi. Nurten Kadın’ın başı bilinmeyen. CHP; başını örtenin de başını açanın birlikte başı küşade olanın dahi teminatıdır. Başörtüsünü senelerce suistimal fail Doğruluk ve Kalkınma Partisi’nin iktidarı, önümüzdeki önce seçimde sonlanacak. İster er intihap yapsınlar, lazım dominant intihap yapsınlar, gerek eskiden seçim yapsınlar; Türkiye’yi toplumsal demokrat siyasetle buluşturacak ferman, o sandıktan çıkacak” dedi.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Sincan İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği uzuv ortaklık töreninde konuştu.

SİNCAN’DAN 500 YENİ UNSUR

Törende, 500 vatandaş CHP’ye üye oldu. Bakir üyelerden 50’sinin AKP, 30’unun ise MHP üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi. Salıcı, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İNSANLARI BİRBİRİNDEN AYIRMADAN HİZMET NASIL YAPILIYORMUŞ, GÖSTERECEĞİZ: Sincan, CHP’nin oyunun düşük olduğu ilçelerden ayrımsız tanesi. Neye nazaran; Çankaya’ya, Yenimahalle’ye kıyasla. Ankara’nın ortalamasına kıyasla, elan bağan rey olduğumuz tıpkısı saha. Sincan’dan altın kardeşlerimizin CHP’ye katılıyor olmasından, onlarla alay malay bu yolu beraber yürüyecek olmaktan nazik bahtiyarlık duyuyorum. Tıpkısı süredir partimizin oyunun zamanında bağan olduğu yere, yoğunluk veren aynı mesai yapıyoruz. Zannetmeyin ki bugün Sincan’dayız ve bu bir tane olacak. Elan sonradan Pursaklar’da, Keçiören’birlikte üye paydaşlık töreni yapacağız. Sayın Mansur Ağırbaşlı, bilcümle Ankara’ya bakım atfetmek amacıyla özel benzeri ceht gösteriyor. Ama bu çalışmaları Ankara’nın baştan sona bütünleştirecek aynı çaba içine gireceğimiz dönemdeyiz. Önümüzde aynı genel seçme var. O genel seçimde Türkiye’nin kaderini değiştirecek bire bir hareket yapacağız. Biricik başımıza değil, altılı ganyan masa ile beraber, hep bu arada ağır sıklet vererek balaban bir hisse senedi yapacağız. Ondan sonradan üstelik vatandaşlarımıza hizmet, insanları birbirinden ayırmadan bakım zahir yapılıyormuş, bunu bilcümle bu arada göstereceğiz. Amacımız bu.

TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİME İHTİYACI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUNUZ: Adalet ve Kalkınma Partisi yıllardır kudret. Ego size uzunca, Hak ve Kalkınma Partisi’nin hangi yaptığını anlatacak değilim. Buradasınız, CHP’ye katılıyorsunuz; almak kim kâin iktidarın yaptığı işlerden memnun değilsiniz. Türkiye’nin ayrımsız değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz. Türkiye’nin bu iktidarla henüz çok kez alamayacağını siz üstelik görüyorsunuz. Onu haddinden fazla konuşmanın bir anlamı bulunmayan.

CHP’YE KARŞI SÖYLEMİŞ OLDUKLARI ÖNYARGILARI BÜYÜTEN BİR TÜRKİYE İSTİYORLAR: Ama elinde anca tıpkısı iletişim araçları imkanı var kim bu iktidarın; sıfır şeyleri reşit kadar seçkin akşam anlatan, devletin televizyonunu dahi kullanan ve umum Türkiye’ni kendi istediği şekilde görmesini sağlayan vatandaşın, tıpkısı iletişim araçları imkanı var. İktidarın medyasına bakarsanız seçkin özdek güllük, gülistanlık… İktidarın şöyle benzeri çabası var: İstiyor kim Türkiye Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yaratmış olduğu önyargılarla bitmeme eden benzeri mutluluk olsun. Türkiye daim sıkıntının zarfında olan tıpkı mutluluk olsun ve CHP’ye cebin söylemiş oldukları önyargıları büyüten bire bir Türkiye istiyorlar.

HANGI TÜRKİYE’NİN BEKASINA BİR TAHRIP GELDİ, NE BILE HİZMETLER AKSADI: Sizler büyükşehirde Sayın Mansur Okkalı’a görüş verdiniz, sayın Mansur Ağır’ın belediye başkanı olmasını sağladınız; o dahi döndü size vermiş olduğunuz oyların karşılığında kimseyi ayırmadan hizmet veriyor. Ama o seçimin öncesini benzeri hatırlayın. Diyorlardı ki, ‘Aman CHP’nin adaylarına oy vermeyin, onlara görüş verirseniz toplumsal yardımları kesecekler, siz de yoksulluğunuzun devam ettiğini göreceksiniz. Açlıkla boğuşacaksınız, Hak ve Kalkınma Partisi’nin, Cumhur İttifakı’nın adaylarına fikir verin’ diyorlardı. Ayrıca meseleyi abarttılar, dediler ki ‘Bu ayrımsız ölmezlik meselesidir, şayet görüş vermezseniz Topluluk İttifakı’nın adaylarına, büyüklük uçurumun kenarına geldi, düşer.’ 2019 yılından bu yana, üç yıl doldu. Hangi Türkiye’nin bekasına bire bir bozma geldi, ne üstelik hizmetler aksadı. Içtimai yardımlar maatteessüf artarak bitmeme ediyor. ‘Maalesef’ diyorum, çünkü biz vatandaşımızın içtimai yardımla geçindiği bire bir Türkiye istemiyoruz. Vatandaşımız, özlük işinin, aşının olduğu bire bir Türkiye’dahi yaşasın istiyoruz.

BİZE ‘SİVAS’IN ÖTESİNE GİDEMİYORSUNUZ’ DİYORLARDI, AMMA ONLAR SİNCAN PAZARINA İNEMİYORLAR: Ne diyorlardı, ‘Bu CHP, Sivas’ın ötesine geçemez’ diyorlardı. Bunu en son Tayyip Koca söylediğinde, biz Hakkari’bile CHP’ye katılan posta arkadaşlarımıza rozet takıyorduk. Tayyip Satma ondan sonraları, ayrımsız daha söylemedi. Dedik ki, Tayyip Satma, bak biz Hakkari’deyiz, gözünü sevdiğim bundan sonrası çizi… Gitmemizi istediğin Türkiye’nin rastgele coğrafyası, seçkin ili ilçesi var mı? Varsa, tığ oraya gidelim, senin de göreceğin şekilde siyasetimizi yapalım. Hangi oldu? Memleha buz oldu önyargılar. Bize ‘Sivas’ın ötesine gidemiyorsunuz’ diyorlardı, ama ben iddia ediyorum onlar Sincan pazarına inemiyorlar. Tığ Türkiye’nin herhangi bir namına gidip, alnımız ak benzeri biçimde CHP’nin siyasetini anlatıyoruz, amma onlar çarşıya pazara inemeyecek ayla geldiler. Ne Doğruluk ve Kalkınma Partisi milletvekilleri var çarşıda pazarda, hangi MHP’nin vekilleri var çarşıda pazarda.

DİYOR Kİ, ‘BEN HALK İTTİFAKI’NA FIKIR İSTEYEMEM’: Elan bugün yıpranmamış bire bir olgun. Balaban Angajman Partisi biliyorsunuz, Halk İttifakı’nı destekliyor. BBP’nin Biçim Yönetimi’nden tıpkısı arkadaşımız, incizap ediyor. Diyor kim, ‘Ben Cumhur İttifakı’na görüş isteyemem.’ Ego onun amacıyla partiden ayrılıyorum, diyor. İlk değil, henüz evvel dahi ayrılanlar oldu.

TÜRKİYE’Yİ SİNCAN’DAN DEĞİŞTİRECEĞİZ: Türkiye doğruyu görüyor. Türkiye değişimin gelmesi gerektiğini görüyor. Türkiye değişime dair rotasında cesim mesafeler alıyor. Bu konuda, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, elinden mevrut temas tür çabayı gösteriyor. Türkiye’yi karış karış geziyor, CHP örgütü de hep gücü ile görkemi ile üyeleri ile Sayın Genel Başkanımızın bu çalışmasının arkasında. Biz Türkiye’yi değiştireceğiz. Biz Türkiye’yi Sincan’dan, Pursaklar’dan, Keçiören’den, Mamak’tan, Nallıhan’dan değiştireceğiz. Tığ Ankara’yı lacerem değiştirmeye başladıysak, bilcümle Türkiye’yi dahi benzeri mantıkla değiştireceğiz.

İSTER ER, İSTER BASKIN, İSTER ZAMANINDA SEÇİM YAPSINLAR…: Beş Altı önce kürsüye Nurten Kadın geldi. Teşekkürname ediyorum. CHP’ye katıldığı üzere ve iyicene konuşması üzere… Nurten Kadın’ın başı bilinmeyen. Başımızın konusunda. CHP başını örtenin bile başı vazıh olanın dahi teminatıdır. İnancınız gereği takıyorsunuz, biz da korku duyuyoruz. CHP, başını örtenin dahi başını açanın üstelik başı degaje olanın de teminatıdır. Bizi birbirimize düşürmeye çalışan, başörtüsünü senelerce suistimal fail Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarı önümüzdeki geçmiş seçimde sonlanacak. İster erken intihap yapsınlar, lüzum başat intihap yapsınlar, ister vaktiyle seçme yapsınlar; Türkiye’yi içtimai demokrat siyasetle buluşturacak emir, o sandıktan çıkma.

SİZ DUYUYOR MUSUNUZ TAYYİP BEY’İN AĞZINDAN ‘MİLLET İRADESİ’ LAFINI, 31 MART’TAN SONRA: Şimdiye büyüklüğünde budun iradesinden ayrıksı ayrımsız öz söylemezlerdi. Sandıktan ne rey çıkıyorsa, o oyun getirdiği erk, Türkiye’yi yönetir. 2019 seçimlerinde tığ İstanbul’u aldık. İçlerine sindiremediler, seçimi iptal ettiler. Seçimi 6 Mayıs’ta, geçerlilik darbesi ile fek ettikten sonradan, İstanbullu yine sandığa gitti, 800 bin düşünce farkı ile Ekrem İmamoğlu’nu esasen göreve getirdi. O çağ bugündür, Hak ve Kalkınma Partisi millet iradesinden bahsetmez oldu. Siz duyuyor musunuz Tayyip Satma’in ağzından, ‘millet iradesi’ lafını, 31 Mart’tan sonraları. Eğer millet iradesi, onların istediği üzere cilve ederse, milletin iradesinin üzerinde tek öz namevcut. Amma istediği kabil ortaya çıkmazsa, bire bir elan ulus iradesinden bahsetmiyorlar. Seçilen şehremaneti başkanlıklarına kayyım atıyorlar, CHP’li şehremaneti başkanlarının görevlerini hesabına getirememesi için seçme tür baskıyı yapıyorlar. Bunların hepsini aşacağız. Şeş gün zarfında pazartesi günü bakımından mazota dördüncü el zam gelmiş olacak. Türkiye’yi yönetemeyen, savrulan, öz hikayesinden kopuk bir iktidarla alın karşıyayız. Ama bunu hep beraber, biricik tek, sokakta fiilen, partimizi daha çok büyüterek, CHP’ye gelmek talip kamu yurttaşlarımıza aguş açarak, bu mücadeleyi bu arada vererek kazanacağız.”

“ÇOCUKLARIMIZIN YATAĞA AÇ GİRMEMESİ İÇİN…”

CHP’ye kullanılmamış uzuv olun Nurten Endişe ise törende şunları söyledi:

“Sizlerin birlikte bildiği üzere soylu erki durumumuz, çocuklarımızın aldığı eğitim, işsizliğin çoğalması; ülkemizin içre bulunduğu şartlar hepimizi erinçsiz etmektedir. Bu format, beni temel namına çokça yıpratmaya başlamıştır.  Düzelmesi amacıyla arayış içine girdim. Cemi de o zamanlarda CHP Genel Başkanı Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun şu sözü beni çok etkiledi: ‘Ülkemizde tek yavru yatağa haris girmeyecek. çıktı ego dahi CHP’yi henüz yakından izleme etmeye başladım. İlçe Başkanlığı ile yaptığı görüşmelerde, tek alt bölüm yapmadan halkın sorunlarına çözüm aradıklarını gördüm. Ben de bu partiye katılmaya değişmeyen verdim. Sonrasında çevremizdeki tanıdığım insanlara bu yaşadıklarımı anlattım. Onlar da benimle alay malay bu partinin güçlenmesi için çalışmalara başladılar. bundan sonra CHP’nin; hem genelde hem yerelde erk olması için çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz. Bilcümle uğraşımız, çocuklarımızın yatağa açgözlü girmemesi içindir.”

YILMAZ: “SAYIN KILIÇDAROĞLU’NU ÇANKAYA KÖŞKÜ’NE TAŞIYANA ÇATIŞMA MÜCADELEMİZE BITMEME EDECEĞİZ”

CHP Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmayan, şunları söyledi:

“Sincan’ın ilçemizin 561 bin 411 nüfusu var. İlçemizin mecmu seçmen sayısı, 388 bin 194. Sincan’bile 2019 seçim sonuçlarına bakarak 998 sandıkta görüş kullanıldı. İlçemizde tehlikeli eş artışı nedeniyle 1200 kasa olacağını hesap pusulası etmekteyiz. Herhangi Bir mahallede, gelişigüzel sokakta; Sincan halkının sorunlarını özlük sorunları kadar gören ve da çözüm için savaş veren kaymakamlık yöneticilerine, karı ve gençlik kollarına, uray meclis üyelerine; halkın iktidarının mail olduğunu hissettiren mahalle temsilcilerine, kütle sandık görevlilerine bir nöbet elan teşekkür ediyorum. Umumi Başkanımızın; ‘hak, ülfet, doğruluk’ söylemini kendimize eş alarak, partimize ikbal veren, yanımızda tutmak isteyen herkesi kucaklıyoruz. Barışa barışa kazanacağız. Yolumuza, bacanak olan; mücadelemize bindi olan dostlarımızla iktidara yürüyoruz. Doğruluk, hususiyet, doğruluk diyen bütün üzere savaş veren, gençlerin hayalleri hedeflerimdir diyen, tek çocuk yatağa haris girmeyecek diyen Umumi Başkanımız Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne taşıyana çatişma mücadelemize bitmeme edeceğiz.”

Share: