Nusaybin’de diyabetli çocuklara yönelik dinlenme kampı düzenlendi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde diyabetli çocuklara müteveccih dinlenme kampı düzenlendi.

Mardin Artuklu Üniversitesi organizasyonunda, Nusaybin Kaymakamlığı ve belediyesi ocak sahipliğinde DSİ piknik alanında 5- 8 Eylül’de düzenlenen kampa 56 çocuk katıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Tababet Fakültesinde vazifeli doktor, bacı ve diyetisyenlerin gözetiminde dinlenme kampı yapan çocukları ziyaret fail Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ile Nusaybin Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Ercan Kayabaşı, onlarla değişik etkinliklere katıldı.

Çocuklarla yapılan masa tenisi turnuvasına katılan Rektör Özcoşar daha bilahare Kaymakam ve Uray Başkan Vekili Kayabaşı ile masa tenisi maçı yaptı.

Prof. Dr. Özcoşar, Artuklu Üniversitesi bünyesinde bakir kurulan tıp fakültesi ile Mardin’e afiyet alanında değer katma anlamında haddinden fazla alçak bire bir çaba içerisinde olduklarını söyledi.

“Bu kapsamda diyabetli çocukların hayat standartlarını, özlük kontrollerinde yaşayabilecekleri ölçün oluşturmaya yönelik hakeza ayrımsız kamp yaptılar. Şu anda 56 diyabetli çocuğumuz öz hayatlarını düzenleyebilecekleri ayrımsız ölçün oluşturuyorlar. Hem hocalarımız hem değişik hastanelerdeki uzmanlarımız, hemşirelerimiz, diyetisyenlerimiz bu çalışmayı destekliyor.” diyen Özcoşar, Mardin açısından bunun mefret aynı çalışma olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Özcoşar, dinlenme kampı yerinin tahsisinde emeği bulunan Ilçebay Kayabaşı’na teşekkür ettiğini belirtti.

Ilçebay ve Belediye Başbuğ Vekili Kayabaşı ise Mardin’in esenlik alanında geleceğe koşar adımlarla ilerlediğini belirtti.

Nusaybin kendisine böyle benzeri etkinliğe ocak sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Kayabaşı, “Diyabet rahatsızlığıyla mücadele fail yavrularımızın hayatlarını henüz gani idame ettirebilmeleri, bu rahatsızlıkla zat başlarına yetebilme hususunda kamp gerçekleştiriliyor. Rektör hocamız ilkin doğmak üzere umum emeği güzeşte üniversitemizin hocalarına, görevlilerine şükranlarımı sunuyorum. Temas ant çocuklarımızın yanındayız.” dedi.

Share: